Wielrenner Mollema niet in Tourselectie Trek-Segafredo
AMSTERDAM (ANP) - Bauke Mollema doet na twaalf deelnames op rij niet mee aan de Tour de France. De 36-jarige wielrenner zei tijdens de theatershow van In Het Wiel in Amsterdam dat hij niet is opgenomen in de Tourselectie van zijn ploeg Trek-Segafredo, die vanaf de Tour Lidl-Trek heet. Het is voor het voor het eerst sinds 2010 dat hij niet zal deelnemen aan de Ronde van Frankrijk.
"Ik voelde het al een beetje aankomen", zei Mollema die vertelde dat hij het nieuws twee dagen eerder te horen had gekregen. "Ik had geen supergoed voorjaar en wist dat er andere renners op de voorlopige lijst stonden. Met Mads Pedersen hebben we bij Lidl-Trek een sprinter die mannen meekrijgt, daarnaast wordt Mattias Skjelmose de klassementsman. De ploegleiding heeft voor de rest van de Tour andere keuzes gemaakt. Jammer natuurlijk, ik was er graag bij geweest. Ik had ook een beter voorjaar moeten rijden om zeker te zijn van mijn plek."
Mollema, die eerder dit jaar de Giro d'Italia reed, eindigde woensdag als vierde bij het NK tijdrijden, waar hij de titel verdedigde. In de Tour de France won Mollema twee keer een etappe, in 2017 en in 2021. In 2013 eindigde hij als zesde in het algemeen klassement, twee jaar later als zevende.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
1 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
10 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
12 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
14 uur geleden