Wielrenner Mollema na eerste nu tweede, maar is leiding kwijt
FAYENCE (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema heeft de gele leiderstrui in de Tour des Alpes Maritimes et du Var moeten afstaan. De 34-jarige Nederlandse klimmer van Trek-Segafredo eindigde in de tweede etappe als tweede achter Michael Woods. In eerste instantie leek het erop dat Mollema de leiding in het klassement zou behouden, maar de organisatie concludeerde na enig rekenwerk dat de Canadees een voorsprong van 1 seconde heeft op de Nederlander.
Mollema won vrijdag de openingsrit in een sprint bergop. Hij was zaterdag opnieuw dicht bij de zege. Mollema moest op het steile klimmetje richting de finish in Fayence alleen Woods voor laten gaan. De 34-jarige klimmer van Israel Start-Up Nation, vrijdag vierde in de eerste rit, bleek 2 seconden eerder over de streep te zijn gekomen dan Mollema. Woods nam daardoor de leiderstrui over, met 1 seconde voorsprong op de Nederlander.
"Het was een zware dag, de hele tijd op en neer", zei Mollema. "Het is teleurstellend om het geel met 1 seconde te verliezen, maar Woods was gewoon sterker. Hij ging aan op 300, 400 meter van de finish. Ik zat in zijn wiel, maar ik kon het gat niet dichten. Het gebeurt niet vaak dat ik als eerste en tweede eindig op twee achtereenvolgende dagen. Ik kijk uit naar de etappe van zondag. Een echte bergrit, veel zwaarder dan de eerste twee. Ik train hier vaak en ken iedere klim dus heel goed. Hopelijk kan ik in het klassement weer wat veranderen."
De slotrit, met start en aankomst in Blausasc, telt drie zware beklimmingen en is 131 kilometer lang. Mollema draagt dan de groene trui als leider in het puntenklassement.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
2 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
16 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
17 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden