Wielrenner Mollema na eerste nu tweede, maar is leiding kwijt
FAYENCE (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema heeft de gele leiderstrui in de Tour des Alpes Maritimes et du Var moeten afstaan. De 34-jarige Nederlandse klimmer van Trek-Segafredo eindigde in de tweede etappe als tweede achter Michael Woods. In eerste instantie leek het erop dat Mollema de leiding in het klassement zou behouden, maar de organisatie concludeerde na enig rekenwerk dat de Canadees een voorsprong van 1 seconde heeft op de Nederlander.
Mollema won vrijdag de openingsrit in een sprint bergop. Hij was zaterdag opnieuw dicht bij de zege. Mollema moest op het steile klimmetje richting de finish in Fayence alleen Woods voor laten gaan. De 34-jarige klimmer van Israel Start-Up Nation, vrijdag vierde in de eerste rit, bleek 2 seconden eerder over de streep te zijn gekomen dan Mollema. Woods nam daardoor de leiderstrui over, met 1 seconde voorsprong op de Nederlander.
"Het was een zware dag, de hele tijd op en neer", zei Mollema. "Het is teleurstellend om het geel met 1 seconde te verliezen, maar Woods was gewoon sterker. Hij ging aan op 300, 400 meter van de finish. Ik zat in zijn wiel, maar ik kon het gat niet dichten. Het gebeurt niet vaak dat ik als eerste en tweede eindig op twee achtereenvolgende dagen. Ik kijk uit naar de etappe van zondag. Een echte bergrit, veel zwaarder dan de eerste twee. Ik train hier vaak en ken iedere klim dus heel goed. Hopelijk kan ik in het klassement weer wat veranderen."
De slotrit, met start en aankomst in Blausasc, telt drie zware beklimmingen en is 131 kilometer lang. Mollema draagt dan de groene trui als leider in het puntenklassement.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
22 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden