Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Mollema na eerste nu tweede, maar is leiding kwijt

Wielrenner Mollema na eerste nu tweede, maar is leiding kwijt

FAYENCE (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema heeft de gele leiderstrui in de Tour des Alpes Maritimes et du Var moeten afstaan. De 34-jarige Nederlandse klimmer van Trek-Segafredo eindigde in de tweede etappe als tweede achter Michael Woods. In eerste instantie leek het erop dat Mollema de leiding in het klassement zou behouden, maar de organisatie concludeerde na enig rekenwerk dat de Canadees een voorsprong van 1 seconde heeft op de Nederlander.

Mollema won vrijdag de openingsrit in een sprint bergop. Hij was zaterdag opnieuw dicht bij de zege. Mollema moest op het steile klimmetje richting de finish in Fayence alleen Woods voor laten gaan. De 34-jarige klimmer van Israel Start-Up Nation, vrijdag vierde in de eerste rit, bleek 2 seconden eerder over de streep te zijn gekomen dan Mollema. Woods nam daardoor de leiderstrui over, met 1 seconde voorsprong op de Nederlander.

"Het was een zware dag, de hele tijd op en neer", zei Mollema. "Het is teleurstellend om het geel met 1 seconde te verliezen, maar Woods was gewoon sterker. Hij ging aan op 300, 400 meter van de finish. Ik zat in zijn wiel, maar ik kon het gat niet dichten. Het gebeurt niet vaak dat ik als eerste en tweede eindig op twee achtereenvolgende dagen. Ik kijk uit naar de etappe van zondag. Een echte bergrit, veel zwaarder dan de eerste twee. Ik train hier vaak en ken iedere klim dus heel goed. Hopelijk kan ik in het klassement weer wat veranderen."

De slotrit, met start en aankomst in Blausasc, telt drie zware beklimmingen en is 131 kilometer lang. Mollema draagt dan de groene trui als leider in het puntenklassement.

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

7 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

9 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

11 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

11 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

11 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

12 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

12 uur geleden