Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Mollema moet ritzege in zesde Giro-rit aan Mäder laten

Wielrenner Mollema moet ritzege in zesde Giro-rit aan Mäder laten

ASCOLI PICENO (ANP) - Bauke Mollema heeft naast de etappezege gegrepen in de zesde rit in de Ronde van Italië. De 34-jarige wielrenner van Trek-Segafredo moest op de slotklim medevluchter Gino Mäder uit Zwitserland laten gaan. De Zwitser van Bahrain Victorious kwam na 160 kilometer in Ascoli Piceno solo binnen. Mollema werd in de slotkilometers bijgehaald door de groep met favorieten en finishte als 31e op 2 minuten.

Voor Mäder is het de eerste ritzege in een grote ronde. De 24-jarige Zwitser won eerder een rit in de Ronde van Hainan. Hij bezorgde zijn ploeg Bahrain Victorious succes na de domper van een dag eerder, toen kopman Mikel Landa uit Spanje moest opgeven na een zware val.

Het peloton startte aan de lastige zesde etappe ook zonder klassementsrenner Pavel Sivakov en zonder de leider in het bergklassement Joe Dombrowski. Die moesten net als Landa opgeven als gevolg van de verwondingen bij valpartijen in de vijfde etappe. De rit begon met een kleine klim en had met de Forca di Gualdo en de slotklim San Giacomo twee beklimmingen van de tweede categorie.

Kopgroep

Een kopgroep van acht renners met daarbij de later aangesloten Mollema kreeg zo'n vijf minuten voorsprong in het slechte weer in het eerste deel van de etappe. Nog vier vluchters, inclusief de Nederlander, hadden een marge van minder 3 minuten aan de voet van de slotklim. Op de niet al te steile beklimming van ruim 15 kilometer moest de Sloveen Matej Mohoric de kopgroep laten gaan en bleven Mollema, de Italiaan Dario Cataldo en Mäder over.

Het peloton met de klassementsrenners, maar zonder rozetruidrager Alessandro De Marchi, kwam door het beulswerk van Ineos Grenadiers dichterbij. Op 3 kilometer van de streep moesten Mollema en Cataldo Mäder laten gaan. De Zwitser hield op de streep net genoeg over om klassementsrenners Egan Bernal, Dan Martin, Remco Evenepoel en Giulio Ciccone voor te blijven.

De Hongaar Attila Valter van Groupama-FDJ kwam als twaalfde binnen op 29 seconden van de ritwinnaar en neemt de roze leiderstrui over van De Marchi. De Belg Evenepoel staat tweede op 11 seconden en de Colombiaan Bernal derde op 16 seconden.

Meer uit Sport

Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

14 minuten geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

13 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

13 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

14 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

16 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

16 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

16 uur geleden