Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Mollema moet ritzege in zesde Giro-rit aan Mäder laten

Wielrenner Mollema moet ritzege in zesde Giro-rit aan Mäder laten

ASCOLI PICENO (ANP) - Bauke Mollema heeft naast de etappezege gegrepen in de zesde rit in de Ronde van Italië. De 34-jarige wielrenner van Trek-Segafredo moest op de slotklim medevluchter Gino Mäder uit Zwitserland laten gaan. De Zwitser van Bahrain Victorious kwam na 160 kilometer in Ascoli Piceno solo binnen. Mollema werd in de slotkilometers bijgehaald door de groep met favorieten en finishte als 31e op 2 minuten.

Voor Mäder is het de eerste ritzege in een grote ronde. De 24-jarige Zwitser won eerder een rit in de Ronde van Hainan. Hij bezorgde zijn ploeg Bahrain Victorious succes na de domper van een dag eerder, toen kopman Mikel Landa uit Spanje moest opgeven na een zware val.

Het peloton startte aan de lastige zesde etappe ook zonder klassementsrenner Pavel Sivakov en zonder de leider in het bergklassement Joe Dombrowski. Die moesten net als Landa opgeven als gevolg van de verwondingen bij valpartijen in de vijfde etappe. De rit begon met een kleine klim en had met de Forca di Gualdo en de slotklim San Giacomo twee beklimmingen van de tweede categorie.

Kopgroep

Een kopgroep van acht renners met daarbij de later aangesloten Mollema kreeg zo'n vijf minuten voorsprong in het slechte weer in het eerste deel van de etappe. Nog vier vluchters, inclusief de Nederlander, hadden een marge van minder 3 minuten aan de voet van de slotklim. Op de niet al te steile beklimming van ruim 15 kilometer moest de Sloveen Matej Mohoric de kopgroep laten gaan en bleven Mollema, de Italiaan Dario Cataldo en Mäder over.

Het peloton met de klassementsrenners, maar zonder rozetruidrager Alessandro De Marchi, kwam door het beulswerk van Ineos Grenadiers dichterbij. Op 3 kilometer van de streep moesten Mollema en Cataldo Mäder laten gaan. De Zwitser hield op de streep net genoeg over om klassementsrenners Egan Bernal, Dan Martin, Remco Evenepoel en Giulio Ciccone voor te blijven.

De Hongaar Attila Valter van Groupama-FDJ kwam als twaalfde binnen op 29 seconden van de ritwinnaar en neemt de roze leiderstrui over van De Marchi. De Belg Evenepoel staat tweede op 11 seconden en de Colombiaan Bernal derde op 16 seconden.

Meer uit Sport

Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filemon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

11 minuten geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

12 minuten geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

2 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

3 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

13 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

18 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

19 uur geleden