Wielrenner Mollema moet ritzege in zesde Giro-rit aan Mäder laten
ASCOLI PICENO (ANP) - Bauke Mollema heeft naast de etappezege gegrepen in de zesde rit in de Ronde van Italië. De 34-jarige wielrenner van Trek-Segafredo moest op de slotklim medevluchter Gino Mäder uit Zwitserland laten gaan. De Zwitser van Bahrain Victorious kwam na 160 kilometer in Ascoli Piceno solo binnen. Mollema werd in de slotkilometers bijgehaald door de groep met favorieten en finishte als 31e op 2 minuten.
Voor Mäder is het de eerste ritzege in een grote ronde. De 24-jarige Zwitser won eerder een rit in de Ronde van Hainan. Hij bezorgde zijn ploeg Bahrain Victorious succes na de domper van een dag eerder, toen kopman Mikel Landa uit Spanje moest opgeven na een zware val.
Het peloton startte aan de lastige zesde etappe ook zonder klassementsrenner Pavel Sivakov en zonder de leider in het bergklassement Joe Dombrowski. Die moesten net als Landa opgeven als gevolg van de verwondingen bij valpartijen in de vijfde etappe. De rit begon met een kleine klim en had met de Forca di Gualdo en de slotklim San Giacomo twee beklimmingen van de tweede categorie.
Kopgroep
Een kopgroep van acht renners met daarbij de later aangesloten Mollema kreeg zo'n vijf minuten voorsprong in het slechte weer in het eerste deel van de etappe. Nog vier vluchters, inclusief de Nederlander, hadden een marge van minder 3 minuten aan de voet van de slotklim. Op de niet al te steile beklimming van ruim 15 kilometer moest de Sloveen Matej Mohoric de kopgroep laten gaan en bleven Mollema, de Italiaan Dario Cataldo en Mäder over.
Het peloton met de klassementsrenners, maar zonder rozetruidrager Alessandro De Marchi, kwam door het beulswerk van Ineos Grenadiers dichterbij. Op 3 kilometer van de streep moesten Mollema en Cataldo Mäder laten gaan. De Zwitser hield op de streep net genoeg over om klassementsrenners Egan Bernal, Dan Martin, Remco Evenepoel en Giulio Ciccone voor te blijven.
De Hongaar Attila Valter van Groupama-FDJ kwam als twaalfde binnen op 29 seconden van de ritwinnaar en neemt de roze leiderstrui over van De Marchi. De Belg Evenepoel staat tweede op 11 seconden en de Colombiaan Bernal derde op 16 seconden.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
16 uur geleden