Wielrenner Merlier sprint naar tweede zege in Ronde van Italië
PADOVA (ANP/BELGA) - Wielrenner Tim Merlier heeft zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië binnen. De 31-jarige Belg van Soudal - QuickStep was in de 178 kilometer lange achttiende etappe van Fiera di Primiero naar Padova de snelste in de massasprint.
Merlier bleef de Italiaan Jonathan Milan op de finish net voor. De Australiër Kaden Groves werd derde. In de derde etappe, ruim twee weken geleden, was Merlier ook net iets sneller dan Milan. De Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates, deze Giro al goed voor vijf etappezeges, blijft onbedreigd leider in het algemeen klassement.
Na een paar etappes voor de klimmers, lag het donderdag voor de hand dat het zou uitdraaien op een massasprint. Vier renners kozen voor de traditionele vroege vlucht. Dat waren de Italianen Mirco Maestri, Andrea Pietrebon en Filippo Fiorelli en de Deen Mikkel Honoré. In het peloton hielden de sprintersploegen alles de hele dag lang onder controle. Op 55 kilometer van de streep overbrugde Edoardo Affini van Visma - Lease a Bike de kloof met de kopgroep. Op iets meer dan 10 kilometer van de aankomst werden de vluchters opnieuw ingerekend en maakte het peloton zich klaar voor de sprint.
Etappe vrijdag
Voor Merlier was het al zijn negende zege van dit seizoen.
Vrijdag leggen de renners in de Giro 157 kilometer af tussen Mortegliano en Sappada. Onderweg volgen drie beklimmingen en ook de laatste meters lopen bergop. Het lijkt een laatste uitgelezen kans voor de vluchters.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
2 dagen geleden