Wielrenner Merlier sprint naar tweede zege in Ronde van Italië
PADOVA (ANP/BELGA) - Wielrenner Tim Merlier heeft zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië binnen. De 31-jarige Belg van Soudal - QuickStep was in de 178 kilometer lange achttiende etappe van Fiera di Primiero naar Padova de snelste in de massasprint.
Merlier bleef de Italiaan Jonathan Milan op de finish net voor. De Australiër Kaden Groves werd derde. In de derde etappe, ruim twee weken geleden, was Merlier ook net iets sneller dan Milan. De Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates, deze Giro al goed voor vijf etappezeges, blijft onbedreigd leider in het algemeen klassement.
Na een paar etappes voor de klimmers, lag het donderdag voor de hand dat het zou uitdraaien op een massasprint. Vier renners kozen voor de traditionele vroege vlucht. Dat waren de Italianen Mirco Maestri, Andrea Pietrebon en Filippo Fiorelli en de Deen Mikkel Honoré. In het peloton hielden de sprintersploegen alles de hele dag lang onder controle. Op 55 kilometer van de streep overbrugde Edoardo Affini van Visma - Lease a Bike de kloof met de kopgroep. Op iets meer dan 10 kilometer van de aankomst werden de vluchters opnieuw ingerekend en maakte het peloton zich klaar voor de sprint.
Etappe vrijdag
Voor Merlier was het al zijn negende zege van dit seizoen.
Vrijdag leggen de renners in de Giro 157 kilometer af tussen Mortegliano en Sappada. Onderweg volgen drie beklimmingen en ook de laatste meters lopen bergop. Het lijkt een laatste uitgelezen kans voor de vluchters.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
3 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
4 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
6 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
7 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
7 uur geleden