Wielrenner Merlier sprint naar tweede zege in Ronde van Italië
PADOVA (ANP/BELGA) - Wielrenner Tim Merlier heeft zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië binnen. De 31-jarige Belg van Soudal - QuickStep was in de 178 kilometer lange achttiende etappe van Fiera di Primiero naar Padova de snelste in de massasprint.
Merlier bleef de Italiaan Jonathan Milan op de finish net voor. De Australiër Kaden Groves werd derde. In de derde etappe, ruim twee weken geleden, was Merlier ook net iets sneller dan Milan. De Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates, deze Giro al goed voor vijf etappezeges, blijft onbedreigd leider in het algemeen klassement.
Na een paar etappes voor de klimmers, lag het donderdag voor de hand dat het zou uitdraaien op een massasprint. Vier renners kozen voor de traditionele vroege vlucht. Dat waren de Italianen Mirco Maestri, Andrea Pietrebon en Filippo Fiorelli en de Deen Mikkel Honoré. In het peloton hielden de sprintersploegen alles de hele dag lang onder controle. Op 55 kilometer van de streep overbrugde Edoardo Affini van Visma - Lease a Bike de kloof met de kopgroep. Op iets meer dan 10 kilometer van de aankomst werden de vluchters opnieuw ingerekend en maakte het peloton zich klaar voor de sprint.
Etappe vrijdag
Voor Merlier was het al zijn negende zege van dit seizoen.
Vrijdag leggen de renners in de Giro 157 kilometer af tussen Mortegliano en Sappada. Onderweg volgen drie beklimmingen en ook de laatste meters lopen bergop. Het lijkt een laatste uitgelezen kans voor de vluchters.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
14 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
14 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
21 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
23 uur geleden