Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Matthews wint Bretagne Classic

Wielrenner Matthews wint Bretagne Classic

PLOUAY (ANP) - Wielrenner Michael Matthews van Sunweb heeft dinsdag de 84e Bretagne Classic gewonnen. De Australiër won de sprint na een rit over 247,8 kilometer, met start- en aankomstplaats in Plouay. Hij bleef de Sloveen Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) en de Fransman Florian Sénéchal (Deceuninck-Quick Step) voor.

Matthews volgt Sep Vanmarcke op. De coureur, die door Sunweb niet geselecteerd is voor de komende Ronde van Frankrijk, is de derde Australiër die de koers wint, na Simon Gerrans (2009) en Matthew Goss (2010).

Nils Eekhoff, ploeggenoot van de winnaar, eindigde als zevende. Ploegleider Sebastian Deckert prees de teamprestatie en vooral de "geweldige lead-out" van Eekhof, die hard doortrok in de slotkilometers en daarmee een gaatje sloeg voor zeven renners. "Nils en Michael communiceerden heel goed. Zo'n wedstrijd winnen is niet gemakkelijk. Hier kunnen ze echt trots op zijn."

Matthews was blij met de overwinning in pas zijn tweede race sinds de coronapauze. "Na mijn val in Milaan - Sanremo was het mentaal heel zwaar. Ik wist dat ik goede vorm had. Om dan in mijn tweede race te winnen, is heel mooi. Luka Mezgec moest vroeg aangaan, waardoor ik kon wachten. Deze keer ging de sprint echt perfect."

Meer uit Sport

IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

1 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

2 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

3 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

3 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

8 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

1 dag geleden