Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Martínez wint zware bergetappe in Tour

Wielrenner Martínez wint zware bergetappe in Tour

PUY MARY (ANP) - Daniel Martínez heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 24-jarige Colombiaan van EF Education First klopte de Duitser Lennard Kämna (BORA-hansgrohe) in een sprint aan het einde van een zware bergrit met zeven beklimmingen in Puy Mary.

Schachmann leek op weg naar de ritzege, maar werd 1,6 kilometer voor de finish van de col van de eerste categorie achterhaald door Martínez en Kämna. Hij kwam als derde over de finish. Schachmann (BORA-hansgrohe) schreef eerder dit jaar al Parijs-Nice op zijn naam.

Het uitgedunde peloton met alle favorieten reed op grote achterstand van Martínez. Bauke Mollema maakte geen deel meer uit van die groep. Hij was 86 kilometer voor het einde betrokken bij een valpartij en moest afstappen, vermoedelijk met een gebroken pols. De Fransman Romain Bardet en de Colombiaan Nairo Quintana gingen ook naar de grond. De nummers 4 en 5 van het klassement stapten wel weer op de fiets.

Meer uit Sport

Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

3 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

5 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

6 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

6 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

6 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

7 uur geleden
Verstappen crasht tijdens kwalificatie GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

8 uur geleden