Wielrenner Mäder redt het in Giro-etappe wel tot de finish
ASCOLI PICENO (ANP) - Wielrenner Gino Mäder kon toen hij alleen voorop lag in de slotkilometer van de zesde etappe van de Ronde van Italië alleen nog maar denken aan de rittenkoers Parijs-Nice. Daar greep hij naast de ritzege in de zevende etappe doordat hij enkele tientallen meters voor de streep werd bijgehaald door de Sloveen Primoz Roglic. Dit keer hield hij net genoeg over om zijn eerste ritzege in een grote ronde te pakken.
"Zodra ik alleen voorop lag, kon ik alleen daar nog maar aan denken. Het gaat weer gebeuren", zei de Zwitser. "Pas in de laatste honderd meter kon ik genieten en het vieren. Wat een heerlijk gevoel."
Mäder was de laatste hoop in de plannen van Bahrain Victorious om zich op te richten na het wegvallen van de Spaanse kopman Mikel Landa. Die brak woensdag bij een val zijn sleutelbeen en moest opgeven. "Gisteren was zo'n treurige dag toen we Mikel kwijtraakten", zei de Zwitser. "We besloten voor hem te rijden en alles in de ontsnapping te stoppen. Het is zo fijn dat het nu wel lukt, nadat ik in Parijs-Nice naast de zege had gegrepen."
Meer uit Sport
CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
4 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
4 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
10 uur geleden