Wielrenner López verruilt Astana voor Movistar
MADRID (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Miguel Ángel López rijdt komend seizoen voor het Spaanse Movistar. López, dit jaar winnaar van een bergrit in de Tour de France, komt over van Astana. Zijn laatste optreden voor die ploeg was bijzonder ongelukkig. In de eerste etappe van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit, kwam López zwaar ten val.
López (26) reed zes jaar voor de Kazachse ploeg, een periode waarin hij zeventien overwinningen boekte. Zo schreef hij onder meer de Ronde van Zwitserland (2016) en de Ronde van Catalonië (2019) op zijn naam. 'Superman López' eindigde twee jaar geleden zowel in de Giro als de Tour als derde. In 2017 won hij twee ritten in de Vuelta. In de Tour pakte hij dit najaar de ritwinst op de Col de la Loze. Hij was de nummer 6 in het eindklassement.
"Ik ben zo gelukkig dat ik deel mag uitmaken van een van de belangrijkste ploegen uit de wielerwereld", zegt López. "Ik ga er alles aan doen om Movistar en Colombia zo goed mogelijk te vertegenwoordigen."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
34 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden