Wielrenner López kort na merkwaardige opgave weg bij Movistar
SANTIAGO DE COMPOSTELLA (ANP) - Wielerploeg Movistar heeft het contract van de Colombiaanse renner Miguel Ángel López ontbonden. Vermoedelijk heeft het verbreken van de samenwerking te maken met het voorval tijdens de Ronde van Spanje, waarin hij in de voorlaatste etappe afstapte omdat hij vond dat hij te weinig steun kreeg van zijn ploeggenoten.
"We maken de ontbinding van het contract, per 1 oktober, van renner Miguel Ángel López bekend. De ploeg wil Miguel Ángel bedanken voor zijn inspanningen en resultaten tijdens dit seizoen en wenst hem succes voor de toekomst", meldt Movistar in een korte verklaring.
De 27-jarige López verruilde eind vorig jaar Astana voor Movistar, waar hij een doorlopend contract had.
Spijt
De Colombiaanse klimmer raakte eerder deze maand in opspraak in de laatste dagen van de Vuelta. Hij stevende af op een podiumplaats, maar verloor in de 20e etappe de aansluiting met zijn rivalen en zag een podiumplaats uit zicht verdwijnen. López was daar zo teleurgesteld over dat hij in de slotfase van de etappe zijn fiets aan de kant zette en weigerde om verder te gaan.
"Ik besloot de strijd te staken terwijl het nog helemaal niet verloren was", betuigde López later spijt voor zijn actie. "Ik wil mij verontschuldigen bij de fans, de sponsors en de organisatoren van de Vuelta. Ik heb spijt van wat er gebeurd is."
López werd in 2018 derde in zowel de Giro als de Vuelta.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
16 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
1 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
14 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
17 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
17 uur geleden