Wielrenner Lindeman van Jumbo-Visma naar Qhubeka-Assos
JOHANNESBURG (ANP) - Bert-Jan Lindeman zet zijn wielerloopbaan voort bij Qhubeka-Assos, het Zuid-Afrikaanse team dat de afgelopen jaren als Dimension Data en NTT door het leven ging. De 32-jarige renner uit Assen komt over van Jumbo-Visma waar zijn contract was afgelopen.
Lindeman heeft een etappezege in de Ronde van Spanje (2015) achter zijn naam. Een jaar eerder had hij al de Tour de l'Ain gewonnen. De afgelopen jaren gold hij vooral als knecht in de succesvolle Nederlandse ploeg. "Na zes jaar kijk ik uit naar een nieuwe omgeving waar ik wellicht ook de kennis die ik de afgelopen jaren heb opgedaan kan delen", zegt Lindeman. Een andere nieuwkomer bij de ploeg is de Australiër Robert Power, die overkomt van Sunweb.
Qhubeka-Assos presenteerde onlangs nog de Colombiaan Sergio Henao en de Italiaan Fabio Aru als nieuwkomers. De ploeg zegt de selectie voor 2021 nu rond te hebben.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
20 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden