Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Ligthart stopt ermee

Wielrenner Ligthart stopt ermee

BERGEIJK (ANP) - Pim Ligthart heeft zijn wielerloopbaan beëindigd. De in het Brabantse Bergeijk woonachtige Noord-Hollander meldt dat op sociale media. "Ik ben vijftien jaar door het leven gegaan als wielrenner. Ik was nog graag een paar jaar doorgegaan, maar helaas is het tijd die bladzijde om te slaan", schrijft de 32-jarige Ligthart die in 2011 de nationale titel op de weg veroverde.

Ligthart droeg het roodwitblauw in dienst van Vacansoleil-DCM en reed later nog voor Lotto Soudal en Roompot. De afgelopen twee jaar was hij in dienst van het Franse Total Direct Energie. Zijn contract liep af. "Ik ben erg trots op wat ik bereikt heb. Dat was nooit gelukt zonder de mensen om me heen. Ik dank ze allemaal, in de eerste plaats mijn familie", aldus Ligthart, die zes zeges boekte als prof. Zijn laatste wedstrijd was de Ronde van Spanje waarin hij in de vijftiende etappe afstapte.

Ligtharts mededeling kwam een dag nadat Jesper Asselman bekendmaakte zijn maatschappelijke carrière voorrang te geven. De 30-jarige Delftenaar reed het afgelopen jaar bij Metec en verraste eerder in 2019 met het winnen van een etappe in de Ronde van Yorkshire in dienst van Roompot.

Meer uit Sport

Bijna driekwart Nederlandse olympiërs naar openingsceremonie

MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.

2 uur geleden
Beune wil niet te veel bezig zijn met goud op 3000 meter

MILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."

3 uur geleden
Chef de mission Verheijen niet bevreesd voor ICE-protest Milaan

MILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.

3 uur geleden
NOC*NSF 'alert' na uitbraak norovirus bij Finse ijshockeysters

MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.

5 uur geleden
Zilver Lavreysen op keirin, eindigt EK baanwielrennen zonder goud

KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.

7 uur geleden
Hockeysters verslaan China met 3-0 in Pro League

GUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.

7 uur geleden
Hockeyers verslaan Spanje na achterstand in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.

8 uur geleden