Wielrenner Leijnse wint vierde etappe Olympia's Tour na solo
TIEL (ANP) - Wielrenner Enzo Leijnse heeft de vierde etappe in Olympia's Tour gewonnen. De wielrenner van Team DSM reed weg bij de Deense medevluchter Magnus Bak Klaris en kwam na 160 kilometer solo over de finish in Tiel. De Letse wielrenner Martins Pluto was op 49 seconden de snelste van het peloton.
"Ik voelde me vandaag bijzonder sterk", zei Leijnse. "Net na de eerste doorkomst reden we met een groepje weg en daar viel het wat stil. Daarna gingen we met z'n tweeën ervandoor. Toen ik wist dat we het konden halen, ben ik weggereden bij Bak Klaris. Dit is mijn eerste wegzege bij de beloften en wat voor één, Olympia's Tour is de belangrijkste etappekoers van ons land."
Leider Emil Vinjebo had afgezien, maar behield de leiderstrui. Hij heeft 4 seconden voorsprong op Lars Boven. Olympia's Tour eindigt zondag met een rit in Limburg met start en finish in Beek.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
53 minuten geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
5 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
13 uur geleden