Wielrenner Laporte schrijft Parijs-Tours op zijn naam
TOURS (ANP) - Wielrenner Christophe Laporte heeft de 118e editie van de herfstkoers Parijs-Tours op zijn naam geschreven. De 31-jarige Fransman van Visma - Lease a Bike was na een kleine 214 kilometer over deels onverharde wegen sneller dan de Tsjech Mathias Vacek in de straten van Tours.
De Belg Jasper Philipsen won 21 seconden na Laporte de sprint van het peloton, voor de Nederlander Mike Teunissen.
Al snel na de start in Chartres, sinds 2018 de vaste startplaats, ontsnapte een viertal renners. Het kwartet, met als bekendste naam de Italiaan Edoardo Affini van Visma - Lease a Bike, kreeg circa drie minuten voorsprong. Nadat de voorsprong was gehalveerd, sprong Mads Pedersen naar de kopgroep toe.
De Deen van Lidl-Trek en Affini gingen met zijn tweeën verder, voordat hun ploeggenoten Vacek (Lidl-Trek) en Laporte aansloten. De Tsjech en de Fransman schudden vervolgens hun medevluchters af, waarna Laporte de sterkste was in de sprint.
Meer uit Sport
RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
28 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
7 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
21 uur geleden