Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Langeveld stopt na Parijs-Tours en wordt ploegleider

Wielrenner Langeveld stopt na Parijs-Tours en wordt ploegleider

NEW YORK (ANP) - Sebastian Langeveld rijdt zondag met Parijs-Tours zijn laatste wedstrijd als profrenner. De 37-jarige wielrenner van EF Education-EasyPost stopt na zeventien jaar in het profpeloton. Langeveld gaat bij zijn Amerikaanse team volgend seizoen verder als ploegleider.

Langeveld debuteerde in 2006 bij Skil-Shimano in het profpeloton. Hij reed daarna voor Rabobank en Orica-GreenEdge en vanaf 2014 bij de ploeg van Jonathan Vaughters, die onder meer Garmin-Sharp, Cannondale-Garmin en EF Education First heette en dit jaar EF Education-EasyPost.

Langeveld werd in 2014 Nederlands kampioen. Hij won in 2011 Omloop Het Nieuwsblad en in 2007 de Ster Elektrotoer. In 2017 eindigde hij als derde in Parijs-Roubaix.

Laatste plan

"Ik had altijd het plan om nog een klassiekerseizoen te doen en te stoppen op de wielerbaan in Roubaix, nog een keer de koersen rijden waar ik zo van houd en die de reden zijn dat ik ben begonnen met wielrennen", schrijft Langeveld op Instagram. "Maar de afgelopen weken werd het gevoel om te stoppen sterker en sterker. Dus moet ik eerlijk tegen mezelf zijn, ik weet dat het tijd is."

"Ik heb zo veel finales gereden in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix tegen grote kampioenen", schrijft Langeveld. "Natuurlijk was het mijn droom om een groot 'monument' te winnen. Maar als ik terugkijk, ben ik trots op mijn carrière met het winnen van Omloop Het Nieuwsblad en het Nederlands kampioenschap en een podium in Parijs-Roubaix. Ik kijk uit naar het tweede deel van mijn carrière als ploegleider. Ik ben klaar en gemotiveerd om daar dezelfde passie in te leggen als ik deed als wielrenner."

Terpstra en Gilbert

Parijs-Tours is zondag ook voor Niki Terpstra en Philippe Gilbert hun laatste koers. De 38-jarige Terpstra won in zijn carrière onder meer Parijs-Roubaix en de Ronde van Vlaanderen. De Belg Gilbert werd in 2012 wereldkampioen op de weg in Valkenburg en won onder meer vier monumenten: Parijs-Roubaix, de Ronde van Vlaanderen, de Ronde van Lombardije en Luik-Bastenaken-Luik.

Meer uit Sport

Verstappen geeft ook in tweede training Abu Dhabi toe op Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.

50 minuten geleden
Premier Tech nieuwe naamgever wielerploeg rond Van der Poel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.

3 uur geleden
Verstappen in eerste training Abu Dhabi iets langzamer dan Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.

4 uur geleden
LeBron James voor het eerst in 19 jaar onder de 10 punten

TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.

6 uur geleden
Hamilton kondigt personele ingrepen bij Ferrari aan

ABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.

7 uur geleden
Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

19 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

20 uur geleden