Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Langeveld stopt na Parijs-Tours en wordt ploegleider

Wielrenner Langeveld stopt na Parijs-Tours en wordt ploegleider

NEW YORK (ANP) - Sebastian Langeveld rijdt zondag met Parijs-Tours zijn laatste wedstrijd als profrenner. De 37-jarige wielrenner van EF Education-EasyPost stopt na zeventien jaar in het profpeloton. Langeveld gaat bij zijn Amerikaanse team volgend seizoen verder als ploegleider.

Langeveld debuteerde in 2006 bij Skil-Shimano in het profpeloton. Hij reed daarna voor Rabobank en Orica-GreenEdge en vanaf 2014 bij de ploeg van Jonathan Vaughters, die onder meer Garmin-Sharp, Cannondale-Garmin en EF Education First heette en dit jaar EF Education-EasyPost.

Langeveld werd in 2014 Nederlands kampioen. Hij won in 2011 Omloop Het Nieuwsblad en in 2007 de Ster Elektrotoer. In 2017 eindigde hij als derde in Parijs-Roubaix.

Laatste plan

"Ik had altijd het plan om nog een klassiekerseizoen te doen en te stoppen op de wielerbaan in Roubaix, nog een keer de koersen rijden waar ik zo van houd en die de reden zijn dat ik ben begonnen met wielrennen", schrijft Langeveld op Instagram. "Maar de afgelopen weken werd het gevoel om te stoppen sterker en sterker. Dus moet ik eerlijk tegen mezelf zijn, ik weet dat het tijd is."

"Ik heb zo veel finales gereden in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix tegen grote kampioenen", schrijft Langeveld. "Natuurlijk was het mijn droom om een groot 'monument' te winnen. Maar als ik terugkijk, ben ik trots op mijn carrière met het winnen van Omloop Het Nieuwsblad en het Nederlands kampioenschap en een podium in Parijs-Roubaix. Ik kijk uit naar het tweede deel van mijn carrière als ploegleider. Ik ben klaar en gemotiveerd om daar dezelfde passie in te leggen als ik deed als wielrenner."

Terpstra en Gilbert

Parijs-Tours is zondag ook voor Niki Terpstra en Philippe Gilbert hun laatste koers. De 38-jarige Terpstra won in zijn carrière onder meer Parijs-Roubaix en de Ronde van Vlaanderen. De Belg Gilbert werd in 2012 wereldkampioen op de weg in Valkenburg en won onder meer vier monumenten: Parijs-Roubaix, de Ronde van Vlaanderen, de Ronde van Lombardije en Luik-Bastenaken-Luik.

Meer uit Sport

Red Bull presenteert 'meer glanzende' nieuwe F1-wagen

DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.

2 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

10 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

12 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

16 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

17 uur geleden
Formule 2-kampioen Fornaroli reserve bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.

18 uur geleden
Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

22 uur geleden