Wielrenner Langeveld stopt na Parijs-Tours en wordt ploegleider
NEW YORK (ANP) - Sebastian Langeveld rijdt zondag met Parijs-Tours zijn laatste wedstrijd als profrenner. De 37-jarige wielrenner van EF Education-EasyPost stopt na zeventien jaar in het profpeloton. Langeveld gaat bij zijn Amerikaanse team volgend seizoen verder als ploegleider.
Langeveld debuteerde in 2006 bij Skil-Shimano in het profpeloton. Hij reed daarna voor Rabobank en Orica-GreenEdge en vanaf 2014 bij de ploeg van Jonathan Vaughters, die onder meer Garmin-Sharp, Cannondale-Garmin en EF Education First heette en dit jaar EF Education-EasyPost.
Langeveld werd in 2014 Nederlands kampioen. Hij won in 2011 Omloop Het Nieuwsblad en in 2007 de Ster Elektrotoer. In 2017 eindigde hij als derde in Parijs-Roubaix.
Laatste plan
"Ik had altijd het plan om nog een klassiekerseizoen te doen en te stoppen op de wielerbaan in Roubaix, nog een keer de koersen rijden waar ik zo van houd en die de reden zijn dat ik ben begonnen met wielrennen", schrijft Langeveld op Instagram. "Maar de afgelopen weken werd het gevoel om te stoppen sterker en sterker. Dus moet ik eerlijk tegen mezelf zijn, ik weet dat het tijd is."
"Ik heb zo veel finales gereden in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix tegen grote kampioenen", schrijft Langeveld. "Natuurlijk was het mijn droom om een groot 'monument' te winnen. Maar als ik terugkijk, ben ik trots op mijn carrière met het winnen van Omloop Het Nieuwsblad en het Nederlands kampioenschap en een podium in Parijs-Roubaix. Ik kijk uit naar het tweede deel van mijn carrière als ploegleider. Ik ben klaar en gemotiveerd om daar dezelfde passie in te leggen als ik deed als wielrenner."
Terpstra en Gilbert
Parijs-Tours is zondag ook voor Niki Terpstra en Philippe Gilbert hun laatste koers. De 38-jarige Terpstra won in zijn carrière onder meer Parijs-Roubaix en de Ronde van Vlaanderen. De Belg Gilbert werd in 2012 wereldkampioen op de weg in Valkenburg en won onder meer vier monumenten: Parijs-Roubaix, de Ronde van Vlaanderen, de Ronde van Lombardije en Luik-Bastenaken-Luik.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
15 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
16 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden