Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Kwiatkowski wint voor tweede keer Amstel Gold Race

Wielrenner Kwiatkowski wint voor tweede keer Amstel Gold Race

VILT (ANP) - Wielrenner Michal Kwiatkowski heeft de 56e editie van de Amstel Gold Race gewonnen. De Poolse wielrenner van Ineos Grenadiers klopte zijn medevluchter Benoît Cosnefroy uit Frankrijk in een spannende sprint in Vilt na 254,1 kilometer. De fotofinish moest uitkomst bieden, nadat eerder Cosnefroy als winnaar was uitgeroepen. De Belg Tiesj Benoot werd derde, voor Mathieu van der Poel.

Voor Kwiatkowski is het de tweede keer dat hij de Amstel Gold Race wint. De 31-jarige Pool die in 2014 de wereldtitel veroverde, was al de beste in 2015.

Ide Schelling was de Nederlander in de vroege kopgroep van zes die rond de 4 minuten voorsprong kreeg. Maar toen de zone rond de Gulpenerberg naderde, een verwacht breekpunt op zo'n 50 kilometer voor de streep, werd de marge snel kleiner. De Belg Nathan Van Hooydonck was in de groep de vertegenwoordiger van Jumbo-Visma.

Ineos Grenadiers

Op de Kruisberg liet Ineos Grenadiers zich met vier man voorop zien. Dylan van Baarle was een van hen, Net als Tom Pidcock, de nummer 2 van vorig jaar. Op de Eyserbosweg werd de laatste vroege vluchter ingelopen.

Met ook oud-winnaar Kwiatkowski en de Brit Ben Turner dunde Ineos de groep verder uit. Op de Keutenberg versnelde Benoot en bleven er elf man over onder wie Van der Poel, de Deen Kasper Asgreen en de Australiër Michael Matthews. Ineos was als enige ploeg dubbel vertegenwoordigd: Pidcock en Kwiatkowski.

Slotronde

Op de Cauberg bleef de strijd uit. Maar bij het ingaan van de slotronde, met nog de Geulhemmerberg en de Bemelerberg te beklimmen, was Kwiatkowski de eerste aanvaller. Op de voorlaatste klim maakte Cosnefroy de sprong naar de kop van de wedstrijd.

De koplopers begonnen met een voorsprong van 20 seconden aan de beklimming van de Bemelerberg en hielden ook daarna stand. Van der Poel deed wat pogingen het gat te dichten, net als Benoot. Maar niet veel later konden Kwiatkowski en Cosnefroy sprinten om de winst en was de afloop vergelijkbaar met de editie van vorig jaar. Toen werd de Belg Wout van Aert op basis van de finishfoto aangewezen als winnaar ten koste van Pidcock. Nu kon Ineos dankzij Kwiatkowski wel juichen.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

9 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

10 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

12 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

13 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

13 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

13 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

14 uur geleden