Wielrenner Kwiatkowski wint voor tweede keer Amstel Gold Race
VILT (ANP) - Wielrenner Michal Kwiatkowski heeft de 56e editie van de Amstel Gold Race gewonnen. De Poolse wielrenner van Ineos Grenadiers klopte zijn medevluchter Benoît Cosnefroy uit Frankrijk in een spannende sprint in Vilt na 254,1 kilometer. De fotofinish moest uitkomst bieden, nadat eerder Cosnefroy als winnaar was uitgeroepen. De Belg Tiesj Benoot werd derde, voor Mathieu van der Poel.
Voor Kwiatkowski is het de tweede keer dat hij de Amstel Gold Race wint. De 31-jarige Pool die in 2014 de wereldtitel veroverde, was al de beste in 2015.
Ide Schelling was de Nederlander in de vroege kopgroep van zes die rond de 4 minuten voorsprong kreeg. Maar toen de zone rond de Gulpenerberg naderde, een verwacht breekpunt op zo'n 50 kilometer voor de streep, werd de marge snel kleiner. De Belg Nathan Van Hooydonck was in de groep de vertegenwoordiger van Jumbo-Visma.
Ineos Grenadiers
Op de Kruisberg liet Ineos Grenadiers zich met vier man voorop zien. Dylan van Baarle was een van hen, Net als Tom Pidcock, de nummer 2 van vorig jaar. Op de Eyserbosweg werd de laatste vroege vluchter ingelopen.
Met ook oud-winnaar Kwiatkowski en de Brit Ben Turner dunde Ineos de groep verder uit. Op de Keutenberg versnelde Benoot en bleven er elf man over onder wie Van der Poel, de Deen Kasper Asgreen en de Australiër Michael Matthews. Ineos was als enige ploeg dubbel vertegenwoordigd: Pidcock en Kwiatkowski.
Slotronde
Op de Cauberg bleef de strijd uit. Maar bij het ingaan van de slotronde, met nog de Geulhemmerberg en de Bemelerberg te beklimmen, was Kwiatkowski de eerste aanvaller. Op de voorlaatste klim maakte Cosnefroy de sprong naar de kop van de wedstrijd.
De koplopers begonnen met een voorsprong van 20 seconden aan de beklimming van de Bemelerberg en hielden ook daarna stand. Van der Poel deed wat pogingen het gat te dichten, net als Benoot. Maar niet veel later konden Kwiatkowski en Cosnefroy sprinten om de winst en was de afloop vergelijkbaar met de editie van vorig jaar. Toen werd de Belg Wout van Aert op basis van de finishfoto aangewezen als winnaar ten koste van Pidcock. Nu kon Ineos dankzij Kwiatkowski wel juichen.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
6 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
23 uur geleden