Wielrenner Kwiatkowski wint voor tweede keer Amstel Gold Race
VILT (ANP) - Wielrenner Michal Kwiatkowski heeft de 56e editie van de Amstel Gold Race gewonnen. De Poolse wielrenner van Ineos Grenadiers klopte zijn medevluchter Benoît Cosnefroy uit Frankrijk in een spannende sprint in Vilt na 254,1 kilometer. De fotofinish moest uitkomst bieden, nadat eerder Cosnefroy als winnaar was uitgeroepen. De Belg Tiesj Benoot werd derde, voor Mathieu van der Poel.
Voor Kwiatkowski is het de tweede keer dat hij de Amstel Gold Race wint. De 31-jarige Pool die in 2014 de wereldtitel veroverde, was al de beste in 2015.
Ide Schelling was de Nederlander in de vroege kopgroep van zes die rond de 4 minuten voorsprong kreeg. Maar toen de zone rond de Gulpenerberg naderde, een verwacht breekpunt op zo'n 50 kilometer voor de streep, werd de marge snel kleiner. De Belg Nathan Van Hooydonck was in de groep de vertegenwoordiger van Jumbo-Visma.
Ineos Grenadiers
Op de Kruisberg liet Ineos Grenadiers zich met vier man voorop zien. Dylan van Baarle was een van hen, Net als Tom Pidcock, de nummer 2 van vorig jaar. Op de Eyserbosweg werd de laatste vroege vluchter ingelopen.
Met ook oud-winnaar Kwiatkowski en de Brit Ben Turner dunde Ineos de groep verder uit. Op de Keutenberg versnelde Benoot en bleven er elf man over onder wie Van der Poel, de Deen Kasper Asgreen en de Australiër Michael Matthews. Ineos was als enige ploeg dubbel vertegenwoordigd: Pidcock en Kwiatkowski.
Slotronde
Op de Cauberg bleef de strijd uit. Maar bij het ingaan van de slotronde, met nog de Geulhemmerberg en de Bemelerberg te beklimmen, was Kwiatkowski de eerste aanvaller. Op de voorlaatste klim maakte Cosnefroy de sprong naar de kop van de wedstrijd.
De koplopers begonnen met een voorsprong van 20 seconden aan de beklimming van de Bemelerberg en hielden ook daarna stand. Van der Poel deed wat pogingen het gat te dichten, net als Benoot. Maar niet veel later konden Kwiatkowski en Cosnefroy sprinten om de winst en was de afloop vergelijkbaar met de editie van vorig jaar. Toen werd de Belg Wout van Aert op basis van de finishfoto aangewezen als winnaar ten koste van Pidcock. Nu kon Ineos dankzij Kwiatkowski wel juichen.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
4 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
19 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
19 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
21 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
23 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
1 dag geleden