Wielrenner Kuss boekt in Ronde van Burgos eerste zege van 2024
LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenner Sepp Kuss heeft in de derde etappe van de Ronde van Burgos zijn eerste overwinning van dit jaar geboekt. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike was de beste in de bergetappe van Bodegas Nabal Gumiel de Izán naar Lagunas de Neila.
Kuss kwam solo aan op de steile slotklim. De Italiaan Lorenzo Fortunato werd tweede en Jefferson Alveiro Cepeda uit Ecuador werd derde. Kuss heeft ook de leiding in het algemeen klassement. De Ronde van Burgos duurt tot en met vrijdag.
"Het was een zware dag, mede door de hitte. Op de slotklim was ik behoorlijk aan het afzien, maar ik wilde het minimaal één keer proberen. Toen ik zag dat ik een gaatje had geslagen, ben ik zo hard mogelijk doorgegaan. Ik ben blij dat het gelukt is", zei Kuss, die eind juni niet kon starten in de Ronde van Frankrijk. Hij was niet voldoende hersteld na een coronabesmetting, die hij had opgelopen in het Critérium du Dauphiné.
De Amerikaan won de Ronde van Spanje vorig jaar voor ploeggenoten Jonas Vingegaard en Primoz Roglic. De bedoeling is dat hij dit jaar ook meedoet aan de Vuelta, die op 17 augustus begint in de Portugese hoofdstad Lissabon. "Ik heb best lang gekwakkeld met de naweeën van covid. Gelukkig ben ik nu weer op niveau en is het vertrouwen terug. Ik ben klaar om mijn titel in de Vuelta te verdedigen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
4 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
23 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden