Wielrenner Küng wint Chrono des Nations
LES HERBIERS (ANP) - Wielrenner Stefan Küng heeft de Chrono des Nations op zijn naam geschreven. De Zwitserse Europees kampioen tijdrijden was in de rit tegen de klok met start en finish in Les Herbiers duidelijk de snelste en bleef de Deen Martin Toft Madsen en de Italiaan Alessandro de Marchi voor.
De Zwitser legde de 44,5 kilometer af in 51.47 minuten. Daarmee was hij 36 seconden sneller dan Madsen en had hij 1.16 minuut voorsprong op De Marchi. De Belg Remco Evenepoel, nog derde op het EK en WK tijdrijden, eindigde op 1.22 minuut als vijfde.
Küng volgt Jos van Emden op, die de Chrono des Nations in 2019 won. In 2020 ging de wedstrijd in verband met de coronapandemie niet door. Van Emden stond dit jaar niet aan de start in Les Herbiers. Mathijs Paasschens was de enige Nederlandse deelnemer. Hij eindigde als negentiende.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
12 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden