Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Kruijswijk wil graag nog twee grote ronden fietsen

Wielrenner Kruijswijk wil graag nog twee grote ronden fietsen

DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk wil dit najaar twee van de drie grote wielerronden rijden. De Tour staat bovenaan zijn wensenlijst, zegt de nummer 3 van de vorige editie in een vraaggesprek met AD Sportwereld. "Ik zou graag twee grote rondes doen, zeker niet drie. Dat is te veel", aldus de renner van Jumbo-Visma. "Het zou mooi zijn als inderdaad de Tour eind augustus kan beginnen en dat het plan geen valse hoop is, maar echt goed doordacht met de overheden en instanties."

Kruijswijk is blij dat er een aangepaste wielerkalender voor het najaar is vastgesteld, met daarin ook nog plek voor de Giro en de Vuelta. "Wij kunnen ons nu focussen op augustus. Als ik niet dat doel zou hebben, dan zou ik nu ook niet mijn trainingen blijven doen. Daar ben ik eerlijk in. Als ze zouden zeggen, we zien wel, dan ga ik niet al te veel doen. Ik hoop echt dat we nog drie tot vier maanden kunnen fietsen en lekker veel inhalen. Daar hebben we als ploeg het meeste aan en het is ook mooi voor de wielerliefhebbers."

Kruijswijk deed het interview fietsend op de rollenbank in zijn eigen huis. Het is de manier voor de renners om in de coronacrisis hun vorm op peil te houden. Hij zal normaal gesproken in de Tour het kopmanschap delen met de Sloveen Primoz Roglic en zijn nieuwe teamgenoot Tom Dumoulin.

"De komst van Tom betekent enerzijds minder kans voor mij, maar ik zie ook de voordelen van een sterke ploeg die echt voor de Tourzege kan rijden. We kunnen nu met gelijke wapens Team Ineos bestrijden. Ik ben wel de nummer 3 van de vorige Tour en als ik in de positie kom om de Tour te winnen, heb ik wel een paar sterke mannen achter me staan."

Meer uit Sport

Tennisser Zverev met moeite naar kwartfinales in Shanghai

SHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.

11 uur geleden
Russische gymbond boos om afwijzing visa topturnsters voor WK

MOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.

13 uur geleden
Italiaanse wielrenner Ganna van INEOS naar Lidl-Trek

BERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.

15 uur geleden
Formule 1 tekent tienjarig contract voor grand prix in Rwanda

KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.

17 uur geleden
Shirt basketballegende Jordan verkocht voor recordbedrag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.

19 uur geleden
Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

1 dag geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

1 dag geleden