Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Kruijswijk wil graag nog twee grote ronden fietsen

Wielrenner Kruijswijk wil graag nog twee grote ronden fietsen

DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk wil dit najaar twee van de drie grote wielerronden rijden. De Tour staat bovenaan zijn wensenlijst, zegt de nummer 3 van de vorige editie in een vraaggesprek met AD Sportwereld. "Ik zou graag twee grote rondes doen, zeker niet drie. Dat is te veel", aldus de renner van Jumbo-Visma. "Het zou mooi zijn als inderdaad de Tour eind augustus kan beginnen en dat het plan geen valse hoop is, maar echt goed doordacht met de overheden en instanties."

Kruijswijk is blij dat er een aangepaste wielerkalender voor het najaar is vastgesteld, met daarin ook nog plek voor de Giro en de Vuelta. "Wij kunnen ons nu focussen op augustus. Als ik niet dat doel zou hebben, dan zou ik nu ook niet mijn trainingen blijven doen. Daar ben ik eerlijk in. Als ze zouden zeggen, we zien wel, dan ga ik niet al te veel doen. Ik hoop echt dat we nog drie tot vier maanden kunnen fietsen en lekker veel inhalen. Daar hebben we als ploeg het meeste aan en het is ook mooi voor de wielerliefhebbers."

Kruijswijk deed het interview fietsend op de rollenbank in zijn eigen huis. Het is de manier voor de renners om in de coronacrisis hun vorm op peil te houden. Hij zal normaal gesproken in de Tour het kopmanschap delen met de Sloveen Primoz Roglic en zijn nieuwe teamgenoot Tom Dumoulin.

"De komst van Tom betekent enerzijds minder kans voor mij, maar ik zie ook de voordelen van een sterke ploeg die echt voor de Tourzege kan rijden. We kunnen nu met gelijke wapens Team Ineos bestrijden. Ik ben wel de nummer 3 van de vorige Tour en als ik in de positie kom om de Tour te winnen, heb ik wel een paar sterke mannen achter me staan."

Meer uit Sport

Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

25 minuten geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

29 minuten geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

36 minuten geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

1 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

2 uur geleden
Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

3 uur geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

5 uur geleden