Wielrenner Kruijswijk stelt seizoensstart twee weken uit
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk begint zijn seizoen later dan aanvankelijk de bedoeling was. De 32-jarige renner, een van de kopmannen van Jumbo-Visma, moest vorige maand het trainingskamp in Alicante overslaan vanwege knieklachten. Kruijswijk is inmiddels helemaal hersteld en vliegt vrijdag met Primoz Roglic naar Tenerife voor een hoogtestage, maar zijn seizoensstart schuift door de fysieke problemen wel op.
De nummer 3 van de laatste Tour de France zou van 8 tot en met 15 maart meedoen aan Parijs-Nice. Die etappekoers komt echter iets te vroeg voor Kruijswijk. Hij start het jaar nu twee weken later in de Ronde van Catalonië (23-29 maart). Jumbo-Visma gaat in Parijs-Nice met Roglic, de Sloveense winnaar van de Vuelta, voor de eindzege.
Tom Dumoulin moest vanwege darmklachten zijn debuut voor Jumbo-Visma al twee keer uitstellen. Vorige week trok de Limburger zich terug voor de Ronde van Valencia, deze week besloot hij ook de Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo uit zijn programma te schrappen.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
24 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
6 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden