Wielrenner Kruijswijk stelt seizoensstart twee weken uit
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk begint zijn seizoen later dan aanvankelijk de bedoeling was. De 32-jarige renner, een van de kopmannen van Jumbo-Visma, moest vorige maand het trainingskamp in Alicante overslaan vanwege knieklachten. Kruijswijk is inmiddels helemaal hersteld en vliegt vrijdag met Primoz Roglic naar Tenerife voor een hoogtestage, maar zijn seizoensstart schuift door de fysieke problemen wel op.
De nummer 3 van de laatste Tour de France zou van 8 tot en met 15 maart meedoen aan Parijs-Nice. Die etappekoers komt echter iets te vroeg voor Kruijswijk. Hij start het jaar nu twee weken later in de Ronde van Catalonië (23-29 maart). Jumbo-Visma gaat in Parijs-Nice met Roglic, de Sloveense winnaar van de Vuelta, voor de eindzege.
Tom Dumoulin moest vanwege darmklachten zijn debuut voor Jumbo-Visma al twee keer uitstellen. Vorige week trok de Limburger zich terug voor de Ronde van Valencia, deze week besloot hij ook de Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo uit zijn programma te schrappen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
14 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden