Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Kron wint zesde rit in Zwitserland na straf voor Costa

Wielrenner Kron wint zesde rit in Zwitserland na straf voor Costa

DISENTIS SEDRUN (ANP) - Wielrenner Andreas Kron heeft de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Deen van Lotto Soudal verloor de sprint van Rui Costa, maar na lang beraad van de jury werd de Portugees teruggezet naar de tweede plaats wegens onreglementair sprinten. De Oostenrijker Hermann Pernsteiner eindigde als derde.

In de zesde etappe, waarin Mathieu van der Poel wegens een lichte verkoudheid niet meer van start ging, kreeg een grote groep van 29 renners zonder gevaar voor de leiderstrui van de Venezolaan Richard Carapaz de mogelijkheid om weg te rijden. Daarbij zaten de Nederlanders Antwan Tolhoek en Gijs Leemreize van Jumbo-Visma.

De Spanjaard David de la Cruz probeerde het alleen, maar hij werd bijgehaald door een groep met Tolhoek. De renner van Jumbo-Visma moest echter even passen bij een aanval van Costa en Pernsteiner. Kron kon wel nog bij de twee aansluiten en won uiteindelijk de etappe, omdat Costa werd teruggezet. Tolhoek eindigde als achtste.

De leiderstrui blijft in handen van Carapaz, die op 2.49 minuten binnenkwam. De Venezolaan heeft 26 seconden voorsprong op de Deen Jakob Fugslang. Sam Oomen staat zevende op 2.19 van de renner van Ineos Grenadiers. Zaterdag is er een individuele tijdrit van 23 kilometer. De Ronde van Zwitserland eindigt zondag.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

7 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

8 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

10 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

11 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

13 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden