Wielrenner Kron wint zesde rit in Zwitserland na straf voor Costa
DISENTIS SEDRUN (ANP) - Wielrenner Andreas Kron heeft de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Deen van Lotto Soudal verloor de sprint van Rui Costa, maar na lang beraad van de jury werd de Portugees teruggezet naar de tweede plaats wegens onreglementair sprinten. De Oostenrijker Hermann Pernsteiner eindigde als derde.
In de zesde etappe, waarin Mathieu van der Poel wegens een lichte verkoudheid niet meer van start ging, kreeg een grote groep van 29 renners zonder gevaar voor de leiderstrui van de Venezolaan Richard Carapaz de mogelijkheid om weg te rijden. Daarbij zaten de Nederlanders Antwan Tolhoek en Gijs Leemreize van Jumbo-Visma.
De Spanjaard David de la Cruz probeerde het alleen, maar hij werd bijgehaald door een groep met Tolhoek. De renner van Jumbo-Visma moest echter even passen bij een aanval van Costa en Pernsteiner. Kron kon wel nog bij de twee aansluiten en won uiteindelijk de etappe, omdat Costa werd teruggezet. Tolhoek eindigde als achtste.
De leiderstrui blijft in handen van Carapaz, die op 2.49 minuten binnenkwam. De Venezolaan heeft 26 seconden voorsprong op de Deen Jakob Fugslang. Sam Oomen staat zevende op 2.19 van de renner van Ineos Grenadiers. Zaterdag is er een individuele tijdrit van 23 kilometer. De Ronde van Zwitserland eindigt zondag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
11 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
20 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden