Wielrenner Kron wint zesde rit in Zwitserland na straf voor Costa
DISENTIS SEDRUN (ANP) - Wielrenner Andreas Kron heeft de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Deen van Lotto Soudal verloor de sprint van Rui Costa, maar na lang beraad van de jury werd de Portugees teruggezet naar de tweede plaats wegens onreglementair sprinten. De Oostenrijker Hermann Pernsteiner eindigde als derde.
In de zesde etappe, waarin Mathieu van der Poel wegens een lichte verkoudheid niet meer van start ging, kreeg een grote groep van 29 renners zonder gevaar voor de leiderstrui van de Venezolaan Richard Carapaz de mogelijkheid om weg te rijden. Daarbij zaten de Nederlanders Antwan Tolhoek en Gijs Leemreize van Jumbo-Visma.
De Spanjaard David de la Cruz probeerde het alleen, maar hij werd bijgehaald door een groep met Tolhoek. De renner van Jumbo-Visma moest echter even passen bij een aanval van Costa en Pernsteiner. Kron kon wel nog bij de twee aansluiten en won uiteindelijk de etappe, omdat Costa werd teruggezet. Tolhoek eindigde als achtste.
De leiderstrui blijft in handen van Carapaz, die op 2.49 minuten binnenkwam. De Venezolaan heeft 26 seconden voorsprong op de Deen Jakob Fugslang. Sam Oomen staat zevende op 2.19 van de renner van Ineos Grenadiers. Zaterdag is er een individuele tijdrit van 23 kilometer. De Ronde van Zwitserland eindigt zondag.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
3 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
3 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
11 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden