Wielrenner Kooij vijfde op WK voor beloften, titel naar Federov
WOLLONGONG (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft bij de WK in het Australische Wollongong genoegen moeten nemen met de vijfde plaats in de wegrit van de beloften. De wereldtitel bij de beloften ging naar Jevgenii Federov uit Kazachstan.
De 22-jarige Kazach was in de finale alleen vooruit met de Tsjech Mathias Vacek en versloeg hem na 169,8 kilometer in de sprint. Het peloton met daarin Kooij finishte 3 seconden later. De Noor Søren Waerenskjold was de snelste en pakte het brons.
Kooij won bij de wegrit voor beloften vorig jaar in België brons. Toen ging de wereldtitel naar Filippo Baroncini.
Mick van Dijke
De Nederlandse ploeg moest het op de wedstrijd met een man minder doen. Mick van Dijke kon niet van start gaan nadat hij voor de wedstrijd positief had getest op het coronavirus.
"We zaten niet in de kopgroep en konden de wedstrijd niet alleen dragen", zei Kooij. "Ik wist dat je aan het eind veel tijd terug kon pakken en op de klimmetjes in de laatste ronden was ik in staat om erbij te blijven. Ik moest het geluk hebben dat alles weer bij elkaar kwam, maar dat was helaas niet het geval. Dit is niet waar we voor kwamen, maar dat is ook wielrennen."
Wereldtitel junioren
De wereldtitel bij de junioren ging naar de Duitser Emil Herzog. De 17-jarige wielrenner versloeg zijn Portugese medevluchter António Morgado na 135,6 kilometer. De Belg Vlad Van Mechelen won de sprint om het brons. Menno Huising was de beste Nederlander, op de zesde plaats.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
43 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
5 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
9 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
9 uur geleden