Wielrenner Kooij vijfde op WK voor beloften, titel naar Federov
WOLLONGONG (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft bij de WK in het Australische Wollongong genoegen moeten nemen met de vijfde plaats in de wegrit van de beloften. De wereldtitel bij de beloften ging naar Jevgenii Federov uit Kazachstan.
De 22-jarige Kazach was in de finale alleen vooruit met de Tsjech Mathias Vacek en versloeg hem na 169,8 kilometer in de sprint. Het peloton met daarin Kooij finishte 3 seconden later. De Noor Søren Waerenskjold was de snelste en pakte het brons.
Kooij won bij de wegrit voor beloften vorig jaar in België brons. Toen ging de wereldtitel naar Filippo Baroncini.
Mick van Dijke
De Nederlandse ploeg moest het op de wedstrijd met een man minder doen. Mick van Dijke kon niet van start gaan nadat hij voor de wedstrijd positief had getest op het coronavirus.
"We zaten niet in de kopgroep en konden de wedstrijd niet alleen dragen", zei Kooij. "Ik wist dat je aan het eind veel tijd terug kon pakken en op de klimmetjes in de laatste ronden was ik in staat om erbij te blijven. Ik moest het geluk hebben dat alles weer bij elkaar kwam, maar dat was helaas niet het geval. Dit is niet waar we voor kwamen, maar dat is ook wielrennen."
Wereldtitel junioren
De wereldtitel bij de junioren ging naar de Duitser Emil Herzog. De 17-jarige wielrenner versloeg zijn Portugese medevluchter António Morgado na 135,6 kilometer. De Belg Vlad Van Mechelen won de sprint om het brons. Menno Huising was de beste Nederlander, op de zesde plaats.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
6 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
7 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
8 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
12 uur geleden