Wielrenner Kooij verdedigt titel in ZLM Tour in stijl
OOSTERHOUT (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft in stijl zijn titel in de ZLM Tour verdedigd. De 21-jarige sprinter van Jumbo-Visma behaalde in de vierde en laatste etappe met start en finish in Oosterhout de ritzege en stelde daarmee de leiderstrui veilig.
Hij pakte vrijdag in de tweede etappe de leiding in de tussenstand. Dankzij zijn tweede plek nam hij de koppositie over van de Belg Nils Eekhoff.
In de rit van 158,8 kilometer gingen zondag diverse renners op avontuur. Maar in de slotfase in de lokale ronden kwam alles bij elkaar en werd Kooij met succes door zijn ploeggenoten in stelling gebracht. Hij maakte het in de sprint af.
Kooij was tevreden over de slotetappe. "Ik ben heel tevreden dat ik het vandaag kon afmaken", zei Kooij na afloop. "We wisten dat mijn vorm goed was. We kwamen dan ook naar de ZLM Tour met als doel een ritzege te pakken en het eindklassement te winnen. Op de ritzege hebben we moeten wachten tot de laatste dag. Ik werd al eens tweede, maar in de etappes daarna kwam ik niet echt meer aan sprinten toe. Het is mooi dat het nu allemaal in de plooi viel."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
5 uur geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
20 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geleden