Wielrenner Kooij sprint opnieuw naar etappezege in Parijs-Nice
SISTERON (ANP/BELGA) - Olav Kooij heeft opnieuw een etappe in Parijs-Nice gewonnen. De 22-jarige Nederlandse wielrenner van Visma - Lease a Bike was in de vijfde rit, die over 193 kilometer van Saint-Sauveur-de-Montagut naar Sisteron ging, de snelste in de massasprint. Kooij schreef zondag ook de openingsetappe op zijn naam.
De Deen Mads Pedersen eindigde in Sisteron als tweede en de Duitser Pascal Ackermann werd derde.
De heuvelachtige overgangsetappe leek op voorhand kansen te bieden aan aanvallers, maar meerdere pogingen mislukten, ook die in de laatste 10 kilometer. Toen het op sprinten aankwam, had Kooij geen concurrentie meer van onder anderen Fabio Jakobsen, Arvid de Kleijn en Kaden Groves. Zij staakten de strijd in de vijfde etappe. De in vorm zijnde Pedersen ging in de straten van Sisteron de sprint voor de ritwinst als eerste aan, maar Kooij reageerde attent en passeerde hem overtuigend. Kooij won in februari al de Clásica de Almería en de vijfde rit van de UAE Tour (WorldTour).
Klimrit
In het algemene klassement behoudt de Australiër Luke Plapp (Team Jayco AlUla) de leiderstrui. Santiago Buitrago uit Colombia is nog steeds tweede op dertien seconden, de Amerikaan Brandon McNulty volgt op de derde plaats met 27 tellen achterstand. De Belg Remco Evenepoel behield de vijfde plaats op een halve minuut van de klassementsleider.
Vrijdag volgt een rit voor de klimmers. De langste etappe van deze editie van Parijs-Nice gaat over 198,2 kilometer van Sisteron naar La Colle-sur-Loup. De rit eindigt met een afdaling, maar de slotkilometer loopt wel weer bergop. Onderweg wachten vier hellingen van de tweede categorie en eentje van de derde categorie. Parijs-Nice duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
5 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
6 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
11 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
17 uur geleden