Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

Kooij hoorde pas vrijdag dat hij zich definitief kon gaan opmaken voor de Ronde van Frankrijk. Deelname aan de Tour was voor hem een reden om Visma-Lease a Bike in te ruilen voor het Franse Decathlon. De sprinter debuteerde pas ruim een maand geleden voor zijn nieuwe ploeg nadat een virusinfectie hem maanden aan de kant had gehouden. Met drie ritzeges sinds zijn rentree verdiende de Zuid-Hollander toch nog een plekje in de selectie.

Zijn korte voorbereiding heeft wel tot gevolg dat Kooij nog maar weinig samenreed met de teamgenoten die voor hem de sprint moeten voorbereiden, onder wie landgenoten Cees Bol en Daan Hoole. "Dat is niet ideaal, maar het kon niet anders. We zullen nog beter met elkaar moeten leren rijden. Maar met goede communicatie denk ik dat we het deze Tour ook al goed moeten kunnen doen."

Zelf denkt Kooij, drievoudig ritwinnaar in de Giro d'Italia, dat hij dicht bij zijn topniveau zit. "Niet zo lang geleden waren er nog veel vraagtekens. Maar na mijn eerste koersen was iedereen blij met mijn niveau. Het was geen perfecte voorbereiding, maar het is ook niet allemaal wetenschap. Ik ben nu in ieder geval op een niveau dat ik goed genoeg ben voor de Tour."

Meer uit Sport

Shelton klopt landgenoot Tiafoe en treft Zverev in finale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.

2 uur geleden
Zverev plaatst zich op US Open voor derde grandslamfinale op rij

NEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.

6 uur geleden
Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

14 uur geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

17 uur geleden
Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

19 uur geleden
Boermans gaat weer beachvolleyballen met De Groot

UTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.

19 uur geleden
Sabalenka voelde zich 'wanhopig' voor bereiken US Open-finale

NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.

23 uur geleden