Wielrenner Kelderman wil met een topdag naar podium in de Tour
ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat na de tweede rustdag de slotweek van de Tour de France in als nummer 6 van het algemeen klassement, maar een topdag heeft hij naar eigen zeggen nog niet gehad. "Ik hoop dat die nog komt", aldus de kopman van Bora-hansgrohe. "De voorbije weken was het vooral schade beperken."
De 'schade' bedraagt op dit moment 6 minuten en 16 seconden. Dat is de achterstand van Kelderman op Tadej Pogacar, de Sloveen die de gele trui stevig om de schouders heeft zitten. De Nederlander staat echter slechts 44 seconden achter op de derde plek. Een podiumplaats ligt dus binnen bereik.
"Ik had één goede dag, in Tignes, maar daar reed ik dan weer niet slim. Echt een topdag had ik nog niet, ik hoop dat die nog komt. Ze voorspellen iets frisser weer, dat ligt me beter, dan koers ik naar mijn gevoel lekkerder. Natuurlijk zou ik net als in de Giro willen aanvallen, maar als ik de benen niet heb, dan ligt dat anders, dan is het vooral aanklampen. Ik hoop dat ik kan meestrijden voor dat podium. Maar aanvallen, de koers hard maken; dat topgevoel komt niet op bestelling. Vorig jaar in de Giro voelde ik me een stukje beter, sterker en stabieler. Hier is het meer volgen, tot het gaatje gaan. Veel heb ik niet over. Natuurlijk, dat gevoel kan nog veranderen en misschien ligt het niveau in de Tour gewoon ook hoger. Het is moeilijk om wedstrijden met elkaar te vergelijken."
Stress en gedoe
In de strijd om plek twee en drie zijn acht renners gewaagd aan elkaar. "Op dit moment zijn Urán, Vingegaard en Carapaz wel beter dan ik", zegt Kelderman. "Ik probeer er telkens het beste van te maken. En dan heb je een jongen zoals Ben O’Connor. Het is afwachten of hij nog een slechte dag zal hebben, zoals op de Mont Ventoux. Ik probeer eigenlijk niet te veel te kijken naar de concurrentie. Ik bekijk het dag per dag en wil er het beste van maken. Ik voel me nog goed. Niet meer fris natuurlijk, maar wel nog in orde."
Kelderman en de Tour de France, het was tot voor kort geen geslaagd huwelijk. "Ik heb er nog eens over nagedacht, wat ik nou precies van die Tour vind. En eerlijk gezegd vind ik het toch wel heel veel stress en gedoe, ik houd meer van de 'pure' koers", aldus de Nederlander. "Anderzijds, het is wel de grootste koers ter wereld, met veel media-aandacht, veel fans aan de kant van de weg, dus dat geeft ook wel een boost. Maar in die eerste week dacht ik wel: ik weet niet of dit wel leuk vind. Je moet echt wel geluk hebben om heelhuids door die eerste week te komen en dat heb je niet in de Giro of de Vuelta. Daar draait het om wat ik noem meer de pure koers. Maar gelukkig sta ik nog goed en ik blijf gewoon vechten."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
4 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
10 uur geleden