Wielrenner Kelderman wil met een topdag naar podium in de Tour
ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat na de tweede rustdag de slotweek van de Tour de France in als nummer 6 van het algemeen klassement, maar een topdag heeft hij naar eigen zeggen nog niet gehad. "Ik hoop dat die nog komt", aldus de kopman van Bora-hansgrohe. "De voorbije weken was het vooral schade beperken."
De 'schade' bedraagt op dit moment 6 minuten en 16 seconden. Dat is de achterstand van Kelderman op Tadej Pogacar, de Sloveen die de gele trui stevig om de schouders heeft zitten. De Nederlander staat echter slechts 44 seconden achter op de derde plek. Een podiumplaats ligt dus binnen bereik.
"Ik had één goede dag, in Tignes, maar daar reed ik dan weer niet slim. Echt een topdag had ik nog niet, ik hoop dat die nog komt. Ze voorspellen iets frisser weer, dat ligt me beter, dan koers ik naar mijn gevoel lekkerder. Natuurlijk zou ik net als in de Giro willen aanvallen, maar als ik de benen niet heb, dan ligt dat anders, dan is het vooral aanklampen. Ik hoop dat ik kan meestrijden voor dat podium. Maar aanvallen, de koers hard maken; dat topgevoel komt niet op bestelling. Vorig jaar in de Giro voelde ik me een stukje beter, sterker en stabieler. Hier is het meer volgen, tot het gaatje gaan. Veel heb ik niet over. Natuurlijk, dat gevoel kan nog veranderen en misschien ligt het niveau in de Tour gewoon ook hoger. Het is moeilijk om wedstrijden met elkaar te vergelijken."
Stress en gedoe
In de strijd om plek twee en drie zijn acht renners gewaagd aan elkaar. "Op dit moment zijn Urán, Vingegaard en Carapaz wel beter dan ik", zegt Kelderman. "Ik probeer er telkens het beste van te maken. En dan heb je een jongen zoals Ben O’Connor. Het is afwachten of hij nog een slechte dag zal hebben, zoals op de Mont Ventoux. Ik probeer eigenlijk niet te veel te kijken naar de concurrentie. Ik bekijk het dag per dag en wil er het beste van maken. Ik voel me nog goed. Niet meer fris natuurlijk, maar wel nog in orde."
Kelderman en de Tour de France, het was tot voor kort geen geslaagd huwelijk. "Ik heb er nog eens over nagedacht, wat ik nou precies van die Tour vind. En eerlijk gezegd vind ik het toch wel heel veel stress en gedoe, ik houd meer van de 'pure' koers", aldus de Nederlander. "Anderzijds, het is wel de grootste koers ter wereld, met veel media-aandacht, veel fans aan de kant van de weg, dus dat geeft ook wel een boost. Maar in die eerste week dacht ik wel: ik weet niet of dit wel leuk vind. Je moet echt wel geluk hebben om heelhuids door die eerste week te komen en dat heb je niet in de Giro of de Vuelta. Daar draait het om wat ik noem meer de pure koers. Maar gelukkig sta ik nog goed en ik blijf gewoon vechten."
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
8 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
10 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
11 uur geleden