Wielrenner Kelderman wil met een topdag naar podium in de Tour
ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat na de tweede rustdag de slotweek van de Tour de France in als nummer 6 van het algemeen klassement, maar een topdag heeft hij naar eigen zeggen nog niet gehad. "Ik hoop dat die nog komt", aldus de kopman van Bora-hansgrohe. "De voorbije weken was het vooral schade beperken."
De 'schade' bedraagt op dit moment 6 minuten en 16 seconden. Dat is de achterstand van Kelderman op Tadej Pogacar, de Sloveen die de gele trui stevig om de schouders heeft zitten. De Nederlander staat echter slechts 44 seconden achter op de derde plek. Een podiumplaats ligt dus binnen bereik.
"Ik had één goede dag, in Tignes, maar daar reed ik dan weer niet slim. Echt een topdag had ik nog niet, ik hoop dat die nog komt. Ze voorspellen iets frisser weer, dat ligt me beter, dan koers ik naar mijn gevoel lekkerder. Natuurlijk zou ik net als in de Giro willen aanvallen, maar als ik de benen niet heb, dan ligt dat anders, dan is het vooral aanklampen. Ik hoop dat ik kan meestrijden voor dat podium. Maar aanvallen, de koers hard maken; dat topgevoel komt niet op bestelling. Vorig jaar in de Giro voelde ik me een stukje beter, sterker en stabieler. Hier is het meer volgen, tot het gaatje gaan. Veel heb ik niet over. Natuurlijk, dat gevoel kan nog veranderen en misschien ligt het niveau in de Tour gewoon ook hoger. Het is moeilijk om wedstrijden met elkaar te vergelijken."
Stress en gedoe
In de strijd om plek twee en drie zijn acht renners gewaagd aan elkaar. "Op dit moment zijn Urán, Vingegaard en Carapaz wel beter dan ik", zegt Kelderman. "Ik probeer er telkens het beste van te maken. En dan heb je een jongen zoals Ben O’Connor. Het is afwachten of hij nog een slechte dag zal hebben, zoals op de Mont Ventoux. Ik probeer eigenlijk niet te veel te kijken naar de concurrentie. Ik bekijk het dag per dag en wil er het beste van maken. Ik voel me nog goed. Niet meer fris natuurlijk, maar wel nog in orde."
Kelderman en de Tour de France, het was tot voor kort geen geslaagd huwelijk. "Ik heb er nog eens over nagedacht, wat ik nou precies van die Tour vind. En eerlijk gezegd vind ik het toch wel heel veel stress en gedoe, ik houd meer van de 'pure' koers", aldus de Nederlander. "Anderzijds, het is wel de grootste koers ter wereld, met veel media-aandacht, veel fans aan de kant van de weg, dus dat geeft ook wel een boost. Maar in die eerste week dacht ik wel: ik weet niet of dit wel leuk vind. Je moet echt wel geluk hebben om heelhuids door die eerste week te komen en dat heb je niet in de Giro of de Vuelta. Daar draait het om wat ik noem meer de pure koers. Maar gelukkig sta ik nog goed en ik blijf gewoon vechten."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.
25 minuten geledenCALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.
5 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
19 uur geleden