Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Kelderman niet met Jumbo-Visma in Giro d'Italia

Wielrenner Kelderman niet met Jumbo-Visma in Giro d'Italia

EL TEIDE (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat bij Jumbo-Visma niet van start in de Ronde van Italië. De 32-jarige wielrenner is door zijn val in de rittenkoers Tirreno-Adriatico niet fit genoeg en is vervangen, meldt Mathieu Heijboer, performance manager van de ploeg.

Kelderman was aangewezen als eerste luitenant van Primoz Roglic, de Sloveense kopman van Jumbo-Visma voor de Giro d'Italia. "Wilco is momenteel niet fit genoeg om aan te sluiten bij onze stage", legt Heijboer uit. "Dat betekent dat hij niet optimaal voorbereid aan de start van de Giro kan verschijnen en wordt vervangen. Een moeilijke beslissing, maar wel de enige juiste. Het is beter om tijdig knopen door te hakken dan er te laat achter te komen dat het niet gaat lukken."

De ploeg heeft Sepp Kuss aangewezen als vervanger van Kelderman. "Er zijn maar weinig renners die als knecht met de besten mee omhoog kunnen", zegt de 'head of performance'. "Primoz heeft met Sepp een absolute meesterknecht die hem heel lang kan bijstaan."

Terugkeer

Kelderman keerde na vorig seizoen terug bij de ploeg waar hij eerder voor uitkwam toen die nog Belkin Pro Cycling Team en Lotto-Jumbo heette. Daarna kwam hij uit voor Team Sunweb, waarvoor hij in 2020 als derde eindigde in de Ronde van Italië, en de afgelopen twee seizoenen voor Bora-hansgrohe.

Roglic krijgt in de Giro naast Kuss steun van Robert Gesink, Koen Bouwman, de Noor Tobias Foss, de Italiaan Edoardo Affini, de Sloveen Jan Tratnik en de Duitser Michel Hessmann.

Meer uit Sport

Zwemsters Steenbergen en Giele buiten podium op 50 rug EK

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemsters Marrit Steenbergen en Tessa Giele hebben geen EK-medaille weten te veroveren op de 50 meter rugslag. Steenbergen (26) zwom in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de vierde tijd (27,16), Giele de zesde (27,26). De 19-jarige Italiaanse Sara Curtis pakte het goud. Ze verbeterde haar wereldrecord dat ze woensdag zwom (26,56).

18 minuten geleden
Tesselaar derde na acht onderdelen op tienkamp EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar bezet na acht onderdelen de derde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham en doet nog volop mee om de medailles. Hij is ook hard op weg naar een dik persoonlijk puntenrecord.

1 uur geleden
Turnster Wevers had zichzelf bij EK-rentree 'meer gegund'

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) baalt van haar balkoefening bij de EK in Zagreb. Wevers kwam door een val bij haar acrobatische serie niet verder dan 13,100 punten en staat na drie van de vijf subdivisies al op een vijfde plek.

3 uur geleden
Werro, rivale van Broeders-Bol, alsnog naar finale 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - De Zwitserse atlete Audrey Werro, rivale van Femke Broeders-Bol, is alsnog toegelaten tot de finale van de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. Dat is een besluit van de wedstrijdjury. De finale is vrijdag.

4 uur geleden
Klaver in Birmingham overtuigend naar derde EK-finale 400 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver kan zich opmaken voor haar derde EK-finale op de 400 meter. De sprintvedette won in Birmingham overtuigend haar race in de halve finales. Ze klokte 49,71, iets boven haar persoonlijk record van 49,58. De finale is zaterdag.

5 uur geleden
Broeders-Bol siert EK-debuut op met finaleplaats op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is er bij haar EK-debuut op de 800 meter in geslaagd de finale te halen. De Nederlandse topatlete liep in haar halve finale in het Alexander Stadium in Birmingham naar de tweede plaats in een tijd van 1.57,46. De Amersfoortse plaatste zich daarmee direct voor de finale op vrijdagavond,

6 uur geleden
Zwemster Schouten op EK naar halve finales 200 meter schoolslag

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft zich op haar favoriete nummer 200 meter schoolslag geplaatst voor de halve finales van de Europese kampioenschappen. De 25-jarige winnares van olympisch brons zwom in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de zevende tijd in de series: 2.26,69. De Britse Angharad Evans was de snelste met 2.22,66.

8 uur geleden