Wielrenner Kelderman niet met Jumbo-Visma in Giro d'Italia
EL TEIDE (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat bij Jumbo-Visma niet van start in de Ronde van Italië. De 32-jarige wielrenner is door zijn val in de rittenkoers Tirreno-Adriatico niet fit genoeg en is vervangen, meldt Mathieu Heijboer, performance manager van de ploeg.
Kelderman was aangewezen als eerste luitenant van Primoz Roglic, de Sloveense kopman van Jumbo-Visma voor de Giro d'Italia. "Wilco is momenteel niet fit genoeg om aan te sluiten bij onze stage", legt Heijboer uit. "Dat betekent dat hij niet optimaal voorbereid aan de start van de Giro kan verschijnen en wordt vervangen. Een moeilijke beslissing, maar wel de enige juiste. Het is beter om tijdig knopen door te hakken dan er te laat achter te komen dat het niet gaat lukken."
De ploeg heeft Sepp Kuss aangewezen als vervanger van Kelderman. "Er zijn maar weinig renners die als knecht met de besten mee omhoog kunnen", zegt de 'head of performance'. "Primoz heeft met Sepp een absolute meesterknecht die hem heel lang kan bijstaan."
Terugkeer
Kelderman keerde na vorig seizoen terug bij de ploeg waar hij eerder voor uitkwam toen die nog Belkin Pro Cycling Team en Lotto-Jumbo heette. Daarna kwam hij uit voor Team Sunweb, waarvoor hij in 2020 als derde eindigde in de Ronde van Italië, en de afgelopen twee seizoenen voor Bora-hansgrohe.
Roglic krijgt in de Giro naast Kuss steun van Robert Gesink, Koen Bouwman, de Noor Tobias Foss, de Italiaan Edoardo Affini, de Sloveen Jan Tratnik en de Duitser Michel Hessmann.
Meer uit Sport
ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geleden