Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Kelderman niet met Jumbo-Visma in Giro d'Italia

Wielrenner Kelderman niet met Jumbo-Visma in Giro d'Italia

EL TEIDE (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat bij Jumbo-Visma niet van start in de Ronde van Italië. De 32-jarige wielrenner is door zijn val in de rittenkoers Tirreno-Adriatico niet fit genoeg en is vervangen, meldt Mathieu Heijboer, performance manager van de ploeg.

Kelderman was aangewezen als eerste luitenant van Primoz Roglic, de Sloveense kopman van Jumbo-Visma voor de Giro d'Italia. "Wilco is momenteel niet fit genoeg om aan te sluiten bij onze stage", legt Heijboer uit. "Dat betekent dat hij niet optimaal voorbereid aan de start van de Giro kan verschijnen en wordt vervangen. Een moeilijke beslissing, maar wel de enige juiste. Het is beter om tijdig knopen door te hakken dan er te laat achter te komen dat het niet gaat lukken."

De ploeg heeft Sepp Kuss aangewezen als vervanger van Kelderman. "Er zijn maar weinig renners die als knecht met de besten mee omhoog kunnen", zegt de 'head of performance'. "Primoz heeft met Sepp een absolute meesterknecht die hem heel lang kan bijstaan."

Terugkeer

Kelderman keerde na vorig seizoen terug bij de ploeg waar hij eerder voor uitkwam toen die nog Belkin Pro Cycling Team en Lotto-Jumbo heette. Daarna kwam hij uit voor Team Sunweb, waarvoor hij in 2020 als derde eindigde in de Ronde van Italië, en de afgelopen twee seizoenen voor Bora-hansgrohe.

Roglic krijgt in de Giro naast Kuss steun van Robert Gesink, Koen Bouwman, de Noor Tobias Foss, de Italiaan Edoardo Affini, de Sloveen Jan Tratnik en de Duitser Michel Hessmann.

Meer uit Sport

Rybakina verslaat titelverdedigster Sabalenka en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.

4 uur geleden
Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

9 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

9 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

11 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

11 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

11 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

12 uur geleden