Wielrenner Kelderman niet met Jumbo-Visma in Giro d'Italia
EL TEIDE (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat bij Jumbo-Visma niet van start in de Ronde van Italië. De 32-jarige wielrenner is door zijn val in de rittenkoers Tirreno-Adriatico niet fit genoeg en is vervangen, meldt Mathieu Heijboer, performance manager van de ploeg.
Kelderman was aangewezen als eerste luitenant van Primoz Roglic, de Sloveense kopman van Jumbo-Visma voor de Giro d'Italia. "Wilco is momenteel niet fit genoeg om aan te sluiten bij onze stage", legt Heijboer uit. "Dat betekent dat hij niet optimaal voorbereid aan de start van de Giro kan verschijnen en wordt vervangen. Een moeilijke beslissing, maar wel de enige juiste. Het is beter om tijdig knopen door te hakken dan er te laat achter te komen dat het niet gaat lukken."
De ploeg heeft Sepp Kuss aangewezen als vervanger van Kelderman. "Er zijn maar weinig renners die als knecht met de besten mee omhoog kunnen", zegt de 'head of performance'. "Primoz heeft met Sepp een absolute meesterknecht die hem heel lang kan bijstaan."
Terugkeer
Kelderman keerde na vorig seizoen terug bij de ploeg waar hij eerder voor uitkwam toen die nog Belkin Pro Cycling Team en Lotto-Jumbo heette. Daarna kwam hij uit voor Team Sunweb, waarvoor hij in 2020 als derde eindigde in de Ronde van Italië, en de afgelopen twee seizoenen voor Bora-hansgrohe.
Roglic krijgt in de Giro naast Kuss steun van Robert Gesink, Koen Bouwman, de Noor Tobias Foss, de Italiaan Edoardo Affini, de Sloveen Jan Tratnik en de Duitser Michel Hessmann.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
20 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
21 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
22 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
22 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
23 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
1 dag geleden