Wielrenner Kelderman mede-kopman in Giro d'Italia
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Wilco Kelderman start als een van de kopmannen van wielerploeg Bora-hansgrohe in de Giro d'Italia. Dat bevestigde teambaas Rolf Aldag bij de ploegpresentatie op Mallorca. Opmerkelijk genoeg deelt Kelderman het kopmanschap met Jai Hindley, de Australiër die in 2020 nog zijn ploeggenoot was bij Sunweb.
Beiden streden toen om de eindoverwinning in de Ronde van Italië, maar de winst ging naar de Brit Tao Geoghegan Hart van Ineos. Kelderman voelde zich in die ronde onvoldoende gesteund door de ploeg. Het was destijds al duidelijk dat hij bij Team Sunweb (tegenwoordig DSM) zou vertrekken.
In zijn eerste jaar bij Bora eindigde Kelderman afgelopen zomer als vijfde in de Tour de France. Toch ziet de ploeg meer een rol voor hem in Italië, waar ook de Duitser Emanuel Buchmann als medekopman geldt. Buchmann was vierde in de Tour in 2019, maar besloot op basis van het geringe aantal tijdritkilometers in de Italiaanse rittenkoers te kiezen voor de Giro. De Duitse ploeg mikt in de Tour voor het klassement op de Rus Aleksandr Vlasov en gelooft in de kansen op ritzeges voor de Duitser Maximilian Schachmann.
"De Giro is ons eerste grote doel. Daar gaan we volledig voor het klassement en nemen we geen sprinter mee", vertelde Aldag. Met Hindley (2e in 2020) en Kelderman (3e) heeft de ploeg in mei twee renners mee die al op het podium stonden in de Giro. Buchmann was vorig jaar al met klassementsambities naar de Giro gekomen, maar hij moest daar als nummer 6 in het klassement na een val in de vijftiende etappe opgeven. Dit jaar hoopt hij op meer geluk in de ronde die op 6 mei in het Hongaarse Boedapest begint en op 29 mei met een individuele tijdrit in Verona eindigt.
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
7 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
9 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
11 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
11 uur geleden