Wielrenner Kelderman loopt ook wervelbreuk op
MILAAN (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman heeft naast een hersenschudding ook een wervelbreuk opgelopen bij een trainingsongeluk in Italië. Volgens zijn nieuwe ploeg Bora-hansgrohe hoeft Kelderman geen operatie te ondergaan. "We streven naar een conservatieve behandeling", aldus het Duitse team.
Kelderman was zaterdag met zijn nieuwe teamgenoten aan het trainen in Italië toen de groep werd aangereden door een auto. De automobilist zou vanuit een zijstraat op de groep zijn ingereden. Kelderman en de Duitse renners Andreas Schillinger en Rüdiger Selig waren de voornaamste slachtoffers. Zij moesten allemaal naar het ziekenhuis worden gebracht. De 37-jarige Schillinger liep meerdere wervelbreuken op. Selig (31) kwam er zonder breuken van af. Hij heeft alleen een hersenschudding.
De 29-jarige Kelderman verruilde Team Sunweb na het afgelopen seizoen voor Bora-hansgrohe. De Duitse formatie maakte onlangs al bekend dat Kelderman de beoogde kopman voor de Tour de France is. De Nederlander eindigde afgelopen najaar als derde in het eindklassement van de Giro d'Italia.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
3 uur geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
23 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
23 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
23 uur geleden