Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Jorgenson voor drie jaar naar Jumbo-Visma

Wielrenner Jorgenson voor drie jaar naar Jumbo-Visma

DEN HAAG (ANP) - Matteo Jorgenson komt de wielerploeg van Jumbo-Visma versterken. De 24-jarige Amerikaan is een contract voor drie seizoenen overeengekomen. Hij komt over van Movistar.

Jorgenson is vier jaar prof en kan op nagenoeg alle terreinen uit de voeten. Hij eindigde dit jaar als vierde in de E3 Saxo Classic en werd negende in de Ronde van Vlaanderen. Hij liet zich ook zien in rittenkoersen, met een tweede plaats in de Ronde van Romandië en de achtste plaats in Parijs-Nice.

"We zijn heel blij dat hij voor ons gekozen heeft", licht sportief directeur Merijn Zeeman de komst van Jorgenson toe. "De afgelopen seizoenen heeft hij zich heel goed ontwikkeld. Hij heeft op verschillende terreinen aangetoond dat hij tot de beste renners in het peloton hoort. We kijken ernaar uit om met hem te gaan samenwerken. Samen willen we nog beter worden."

Jorgenson won begin dit jaar de Tour of Oman. "Deel uitmaken van een team dat op alle terreinen voor de overwinning rijdt, dat is waar ik het meeste naar uitkijk", vertelt hij. "Of dat nu voor mezelf of een teamgenoot is, dat maakt voor mij niet uit. Strijden voor de winst, dat is wat mij motiveert. Veel renners die zich bij deze ploeg aansloten, zijn daarna beter gaan presteren. Dat zegt veel over een team. Ik wil het beste uit mezelf en mijn carrière halen en dat kan hier."

Meer uit Sport

Tunesische olympisch kampioen zwemmen 21 maanden geschorst

LAUSANNE (ANP) - De Tunesische zwemmer Ahmed Hafnaoui heeft een schorsing van 21 maanden gekregen voor het overtreden van de dopingregels, meldt de onafhankelijke dopingautoriteit van de mondiale zwembond. Hafnaoui won goud op de 400 meter vrije slag bij de Olympische Spelen van 2021 in Tokio en de wereldtitels op de 800 en 1500 meter op de WK zwemmen van 2023 in Fukuoka.

15 minuten geleden
Verstappen zwijgt over toekomst: iedereen praat erover, ik niet

JEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft een spervuur van vragen over zijn toekomst bij Red Bull in de Formule 1 ontweken. "Iedereen heeft het erover, behalve ik", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Saudi-Arabië. "Ik ben zelf ontspannen en tevreden, maar ik ben niet blij met de auto. Dat is geen geheim."

1 uur geleden
Van Aert met Van Baarle en Benoot in Amstel Gold Race

DEN BOSCH (ANP) - De Belgische kopman Wout van Aert van Visma - Lease a Bike start zondag met zijn landgenoot Tiesj Benoot en met Dylan van Baarle in de Amstel Gold Race. Van Aert en Benoot rijden eerst nog vrijdag de Brabantse Pijl, meldt de ploeg.

3 uur geleden
Gullit nieuwe directeur golftoernooi KLM Open

AMSTERDAM (ANP) - Ruud Gullit is aangesteld als toernooidirecteur van het KLM Open. Dat meldt de organisatie van het internationale golftoernooi. De oud-voetballer gaat de 105e editie samen leiden met Daan Slooter, die al jaren de sportieve leiding heeft over het Open Nederlandse kampioenschap. Het toernooi vindt dit jaar plaats van 5 tot en met 8 juni op golfbaan The International in Badhoevedorp.

4 uur geleden
Hummel nieuwe hoofdcoach Nederlands toproeien

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse roeibond (KNRB) heeft Arnoud Hummel aangesteld als hoofdcoach van het toproeien. Dat meldt de bond in een persbericht. Hummel is de opvolger van Eelco Meenhorst, die in november bekendmaakte te stoppen.

4 uur geleden
Roland Garros houdt op openingsdag groots eerbetoon Nadal

PARIJS (ANP/RTR) - Roland Garros brengt volgende maand tijdens de openingsdag een groot eerbetoon aan Rafael Nadal. De 38-jarige Spaanse tennisser won het Franse grandslamtoernooi veertien keer en is daarmee recordhouder. Nadal beëindigde eind vorig jaar zijn loopbaan.

7 uur geleden
Tennisster Lamens verslaat als tweede geplaatste Noskova in Rouen

ROUEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de kwartfinales van het WTA-toernooi van Rouen bereikt. De 25-jarige Nederlandse was in de tweede ronde duidelijk te sterk voor de als tweede geplaatste Tsjechische Linda Noskova. Het werd 6-4 6-1. In de eerste ronde versloeg Lamens de Canadese Bianca Andreescu.

7 uur geleden