Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Jakobsen zonder druk bij rentree na acht maanden

Wielrenner Jakobsen zonder druk bij rentree na acht maanden

BRUSSEL (ANP) - Fabio Jakobsen maakt zondag in de Ronde van Turkije zijn rentree na zijn zware valpartij in de Ronde van Polen, nu acht maanden geleden. De sprinter van Deceuninck - Quick-Step hield aan zijn val, veroorzaakt door concurrent Dylan Groenewegen, met name ernstige verwondingen over aan zijn gezicht. De ploeg legt de coureur uit Heukelum niet al te veel druk op.

"We zijn vooral blij dat Fabio terug is bij het team", zegt ploegleider Rik van Slycke. "Natuurlijk, hij was er al bij tijdens ons trainingskamp in de winter, maar dit is anders. We hebben gezien hoe hij de afgelopen maanden progressie heeft gemaakt, resulterend in het feit dat hij zondag in Turkije aan de start staat voor zijn eerste koers sinds augustus. We gaan het met Fabio in deze wedstrijd van dag tot dag bekijken. Hij zal zijn ritme terug moeten vinden na de lange periode zonder koers."

Jakobsen krijgt in de achtdaagse rittenkoers onder meer gezelschap van Mark Cavendish, de Britse sprintroutinier die woensdag nog derde werd in de Scheldeprijs. Naar verwachting zijn vijf van de acht etappes geschikt voor sprinters. Van Slycke: "Er liggen genoeg mogelijkheden voor onze snelle mannen. Ze worden ondersteund door een sterke ploeg die in staat moet worden geacht de koers te controleren en voor een goede 'lead-out' te zorgen."

Meer uit Sport

Premier Tech nieuwe naamgever wielerploeg rond Van der Poel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.

2 uur geleden
Verstappen in eerste training Abu Dhabi iets langzamer dan Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.

3 uur geleden
LeBron James voor het eerst in 19 jaar onder de 10 punten

TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.

5 uur geleden
Hamilton kondigt personele ingrepen bij Ferrari aan

ABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.

6 uur geleden
Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

18 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

19 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

1 dag geleden