
Wielrenner Jakobsen ziet droom uitkomen met sprintzege in Vuelta
MOLINA DE ARAGÓN (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen zag dinsdag zijn droom uitkomen toen hij, een jaar na een zware val, een wedstrijd won in een grote ronde. De sprinter van Deceuninck - Quick-Step was de beste in de vierde etappe van de Ronde van Spanje.
"Dit is een droom die uitkomt. Na de crash was het een lange weg terug, maar ik ben heel blij dat ik hier sta", zei een dolgelukkige Jakobsen. "Er is heel veel tijd en moeite in mijn comeback gestoken door veel mensen. Dit is ook hun overwinning. Ik heb het over de dokters, de chirurgen, de hele medische staf in Polen en mijn tweede familie waarmee ik het team bedoel. En het is een overwinning voor mijn familie. Mijn familie is de reden dat ik hier ben", zei hij.
Jakobsen raakte vorig jaar in augustus zwaargewond in de Ronde van Polen, nadat hij in volle sprint ten val was gebracht door landgenoot Dylan Groenewegen. Hij raakte bij de val bijna al zijn tanden kwijt en liep scheurtjes en breuken op in zijn schedel en gehemelte.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
18 uur geleden