Wielrenner Jakobsen weer geopereerd aan gezicht
NIJMEGEN (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen heeft in het Radboud-ziekenhuis in Nijmegen opnieuw een operatie ondergaan. De 24-jarige sprinter van de Belgische ploeg Deceuninck - Quick-Step kreeg implantaten in zijn boven- en onderkaak. De chirurgen hebben ook de littekens in zijn mond gereconstrueerd.
"De komende dagen zien er zo uit", schreef Jakobsen bij een foto met een zak ijs op zijn gezicht. "Veel koelen. En vloeibaar voedsel."
De wielrenner liep begin augustus zware verwondingen op bij een crash in de openingsrit van de Ronde van Polen. Jakobsen werd op hoge snelheid in de massasprint klemgereden door Dylan Groenewegen en vloog door de hekken. Hij raakte bij de val bijna al zijn tanden kwijt. Jakobsen liep ook scheurtjes en breuken in zijn schedel en gehemelte op en een gebroken neus.
130 hechtingen
Jakobsen onderging in een Pools ziekenhuis een vijf uur durende operatie aan zijn gezicht, waarin maar liefst 130 hechtingen werden gezet. De renner werd enkele dagen in kunstmatige coma gehouden. Hij keerde daarna terug naar Nederland en onderging daar nog een aantal operaties. Zo werd bot vanuit zijn bekkenkam getransplanteerd in zijn onder- en bovenkaak.
Jakobsen stapte eind november weer op de fiets om de training voorzichtig op te pakken. Begin dit jaar ging hij met zijn ploeggenoten mee op trainingskamp naar Spanje. "Ik neem nu een week rust om mijn lichaam te laten herstellen", schreef hij na de operatie in Nijmegen op Instagram. "Hopelijk kan ik volgende week de training hervatten en toewerken naar de wedstrijden."
De internationale wielerfederatie UCI schorste Groenewegen voor negen maanden voor het veroorzaken van de crash. De sprinter van Jumbo-Visma maakt in mei in Hongarije zijn rentree.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
8 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
12 uur geleden