Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Jakobsen weer geopereerd aan gezicht

Wielrenner Jakobsen weer geopereerd aan gezicht

NIJMEGEN (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen heeft in het Radboud-ziekenhuis in Nijmegen opnieuw een operatie ondergaan. De 24-jarige sprinter van de Belgische ploeg Deceuninck - Quick-Step kreeg implantaten in zijn boven- en onderkaak. De chirurgen hebben ook de littekens in zijn mond gereconstrueerd.

"De komende dagen zien er zo uit", schreef Jakobsen bij een foto met een zak ijs op zijn gezicht. "Veel koelen. En vloeibaar voedsel."

De wielrenner liep begin augustus zware verwondingen op bij een crash in de openingsrit van de Ronde van Polen. Jakobsen werd op hoge snelheid in de massasprint klemgereden door Dylan Groenewegen en vloog door de hekken. Hij raakte bij de val bijna al zijn tanden kwijt. Jakobsen liep ook scheurtjes en breuken in zijn schedel en gehemelte op en een gebroken neus.

130 hechtingen

Jakobsen onderging in een Pools ziekenhuis een vijf uur durende operatie aan zijn gezicht, waarin maar liefst 130 hechtingen werden gezet. De renner werd enkele dagen in kunstmatige coma gehouden. Hij keerde daarna terug naar Nederland en onderging daar nog een aantal operaties. Zo werd bot vanuit zijn bekkenkam getransplanteerd in zijn onder- en bovenkaak.

Jakobsen stapte eind november weer op de fiets om de training voorzichtig op te pakken. Begin dit jaar ging hij met zijn ploeggenoten mee op trainingskamp naar Spanje. "Ik neem nu een week rust om mijn lichaam te laten herstellen", schreef hij na de operatie in Nijmegen op Instagram. "Hopelijk kan ik volgende week de training hervatten en toewerken naar de wedstrijden."

De internationale wielerfederatie UCI schorste Groenewegen voor negen maanden voor het veroorzaken van de crash. De sprinter van Jumbo-Visma maakt in mei in Hongarije zijn rentree.

Meer uit Sport

Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

5 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

12 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

19 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

1 dag geleden