Wielrenner Jakobsen weer geopereerd aan gezicht
NIJMEGEN (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen heeft in het Radboud-ziekenhuis in Nijmegen opnieuw een operatie ondergaan. De 24-jarige sprinter van de Belgische ploeg Deceuninck - Quick-Step kreeg implantaten in zijn boven- en onderkaak. De chirurgen hebben ook de littekens in zijn mond gereconstrueerd.
"De komende dagen zien er zo uit", schreef Jakobsen bij een foto met een zak ijs op zijn gezicht. "Veel koelen. En vloeibaar voedsel."
De wielrenner liep begin augustus zware verwondingen op bij een crash in de openingsrit van de Ronde van Polen. Jakobsen werd op hoge snelheid in de massasprint klemgereden door Dylan Groenewegen en vloog door de hekken. Hij raakte bij de val bijna al zijn tanden kwijt. Jakobsen liep ook scheurtjes en breuken in zijn schedel en gehemelte op en een gebroken neus.
130 hechtingen
Jakobsen onderging in een Pools ziekenhuis een vijf uur durende operatie aan zijn gezicht, waarin maar liefst 130 hechtingen werden gezet. De renner werd enkele dagen in kunstmatige coma gehouden. Hij keerde daarna terug naar Nederland en onderging daar nog een aantal operaties. Zo werd bot vanuit zijn bekkenkam getransplanteerd in zijn onder- en bovenkaak.
Jakobsen stapte eind november weer op de fiets om de training voorzichtig op te pakken. Begin dit jaar ging hij met zijn ploeggenoten mee op trainingskamp naar Spanje. "Ik neem nu een week rust om mijn lichaam te laten herstellen", schreef hij na de operatie in Nijmegen op Instagram. "Hopelijk kan ik volgende week de training hervatten en toewerken naar de wedstrijden."
De internationale wielerfederatie UCI schorste Groenewegen voor negen maanden voor het veroorzaken van de crash. De sprinter van Jumbo-Visma maakt in mei in Hongarije zijn rentree.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
2 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
2 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
3 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
6 uur geleden