Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Jakobsen droomt van debuut in Tour

Wielrenner Jakobsen droomt van debuut in Tour

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen (25) begint aan zijn vijfde seizoen bij de Belgische formatie Quick Step-Alpha Vinyl. De sprinter mikt op succes in het voorjaar, maar droomt vooral ook van zijn debuut in de Tour de France. "Dat is het allerhoogste", zegt hij. "Ik kijk er echt naar uit om te rijden tegen de beste sprinters van de wereld in de grootste rittenkoers van het jaar."

Jakobsen eindigde vorig seizoen op een bijzonder hoog niveau met zeges in de Vuelta, dagwinst in de Gooise Pijl en de Eurométropole Tour eind september. "Het is altijd fijn om met een goed gevoel een seizoen af te sluiten", blikt hij terug op het trainingskamp van zijn team Quick Step-Alpha Vinyl in het Spaanse Calpe. "Ik heb een goede winter achter de rug, het is nu helemaal anders dan vorig jaar op trainingskamp. Toen was ik nog volop in revalidatie, kon ik de ene dag wel, de andere dag niet meetrainen met de ploegmaten. Soms moest ik eerder stoppen op de training. Nu ben ik met een goede conditie de winter ingegaan en nam ik voldoende tijd om te rusten. Ik ben zelfs 5 kilo aangekomen , maar intussen ben ik alweer opnieuw de helft kwijt."

Jakobsen begint het seizoen in de Ronde van Valencia (2-6 februari), trekt daarna naar de Ronde van de Algarve, vervolgens Kuurne-Brussel-Kuurne, Parijs-Nice en rijdt dan enkele Vlaamse voorjaarskoersen zoals de Scheldeprijs die hij in 2019 won. Daarna volgt een rustperiode en vervolgens wacht zijn debuut in de Tour de France.

Horrorcrash

De sprinter reed al twee grote rondes. In 2019 maakte hij zijn debuut in de Vuelta en won hij twee etappes. Door de horrorcrash in de Ronde van Polen in augustus 2020 kwam hij maandenlang niet aan koersen toe en reed hij geen grote ronde in dat seizoen. Na zijn zware valpartij maakte hij zijn rentree in competitie in april van 2021 in de Ronde van Turkije. Stap voor stap werkte hij aan z’n comeback en groeide het vertrouwen om opnieuw mee te sprinten voor winst.

Dat lukte in de Ronde van Wallonië in juli waar hij twee etappes won, één keer voor Fernando Gaviria en één keer voor Rüdiger Selig. In de Vuelta scoorde hij op het hoogste niveau en wist hij maar liefst drie keer te juichen. Hij keerde namelijk ook huiswaarts met de groene puntentrui.

De ploeg beschikt echter ook over Mark Cavendish. De Brit stond vorig jaar onverwacht aan de start van de Tour na de blessure van Sam Bennett en wist tot ieders verbazing vier keer te winnen en mocht ook met de puntentrui naar huis. "Uiteraard is het een hele eer dat ik de Tour mag rijden", zegt Jakobsen. "Ploegleider Patrick Lefevere vertelde me dat al meteen na de Vuelta. Dat geeft enorm veel vertrouwen. Nu is het aan mij om dat vertrouwen waar te maken. Ik ga er alles aan doen om daar top te zijn. Ik wil me graag op het allerhoogste niveau meten met die andere sprinters."

Meer uit Sport

Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

15 minuten geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

5 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

7 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

11 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

19 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

23 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

1 dag geleden