Wielrenner Jakobsen de sterkste in virtueel sprintersbal
DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen heeft een virtuele sprintcompetitie gewonnen. De Nederlands kampioen was de beste in de Challenge of the Stars. Hij streed op de rollenbank met acht concurrenten op een licht hellend traject van 1,2 kilometer in Toscane.
De virtuele 'challenge' vond plaats in de vorm van een knock-out, te beginnen met kwartfinales. Jakobsen schakelde eerst de Deense wereldkampioen Mads Pedersen uit, versloeg vervolgens de Duitse sprinter Pascal Ackermann in de halve finales en won in de finale van de Italiaans tijdrijder Filippo Ganna.
"Ik zou nu liever in de Ronde van Italië rijden, maar dit soort wedstrijdformats zijn leuk om te doen en ik moet bekennen dat ik best een beetje nerveus was", zei de renner van Deceuninck - Quick-Step, die net als zijn collega's in het peloton door het coronavirus niet kan koersen.
Zondag is er nog een Challenge of the Stars, maar dan voor klimmers. Vincenzo Nibali doet mee, alsook Chris Froome en Jakob Fuglsang.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
8 uur geleden