Wielrenner Izagirre wint Gran Trittico Lombardo
VARESE (ANP) - Wielrenner Gorka Izagirre heeft maandag de eerste editie van de Gran Trittico Lombardo gewonnen, een eendaagse wedstrijd door Noord-Italië. De Spanjaard sprintte na een koers over bijna 200 kilometer onder regenachtige omstandigheden vlak voor de finish weg uit een kopgroep en won met klein verschil. Zijn landgenoot Alex Aranburu, eveneens rijdend voor Astana, werd tweede. De derde plaats was voor de Belgische olympisch kampioen Greg Van Avermaet.
De Gran Trittico Lombardo werd dit jaar gehouden als alternatief voor drie traditionele Italiaanse najaarskoersen die door de coronacrisis in het zwaar getroffen Lombardije niet doorgaan. Het parcours van de Tre Valli Varesine, Coppa Bernocchi en Coppa Agostoni werd creatief door elkaar gegooid. Het zwaartepunt van deze nieuwe wedstrijd lag in de vier lokale ronden in Varese, waar stevig moest worden geklommen.
In de finale kwam Izagirre aan de leiding in een afdaling. Een achtervolgend groepje kon de 32-jarige Bask niet meer bedreigen. Alex Aranburu maakte het feest voor Astana compleet door de sprint van de achtervolgers te winnen voor Van Avermaet, de Pool Michal Kwiatkowski en de Italiaan Vincenzo Nibali.
Woensdag wordt opnieuw gekoerst in Italië. Dan staat Milaan-Turijn op de agenda, een wedstrijd die vooral voor sprinters geschikt lijkt.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
2 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
3 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
10 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
23 uur geleden