Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Hessmann na dopingschorsing welkom bij Movistar

Wielrenner Hessmann na dopingschorsing welkom bij Movistar

MADRID (ANP) - De Duitse wielrenner Michel Hessmann, die een dopingschorsing uitzit, heeft een nieuwe ploeg gevonden. De 23-jarige renner heeft voor twee jaar getekend bij de Spaanse formatie Movistar. De oud-renner van de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike mag pas vanaf 15 maart koersen rijden voor zijn nieuwe ploeg. Op die datum eindigt zijn schorsing.

Hessmann heeft al anderhalf jaar geen wedstrijden gereden door de slepende dopingzaak. Als renner van Visma - Lease a Bike werd hij in juni 2023 bij een dopingcontrole positief bevonden op een verboden middel. Het Duitse antidopingbureau zag geen opzet en legde hem een korte schorsing op van vier maanden, maar het mondiale antidopingbureau WADA ging hiertegen in beroep en eiste een zwaardere straf. Hessmann kwam met WADA tot een schikking en accepteerde een schorsing van 21 maanden.

Visma - Lease a Bike besloot het contract met Hessmann niet te verlengen, maar Movistar is bereid de jonge Duitser een toekomst als wielerprof te bieden. "Het betekent veel voor mij om bij Movistar te kunnen tekenen", laat hij weten op de website van Movistar. "Ik ben enorm dankbaar dat ik de kans krijg om mezelf te bewijzen voor dit team, dat een ongeëvenaarde palmares en geschiedenis heeft in de wielersport."

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

11 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

11 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

14 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

15 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

17 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden