Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Herrada wint zevende rit in Vuelta

Wielrenner Herrada wint zevende rit in Vuelta

CISTIERNA (ANP) - Wielrenner Jesús Herrada heeft de zevende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Spanjaard van Cofidis bleef in de sprint de Italiaan Samuele Battistella net voor. De twee maakten deel uit van een kopgroep van vijf, die lange tijd voorop reed. De Brit Fred Wright kwam als derde over de finish. De rit ging van Camargo naar Cistierna, over 190 kilometer.

De Belg Remco Evenepoel behoudt de leiding in het algemeen klassement, die hij een dag eerder had veroverd. Aan de top veranderde weinig. De Fransman Rudy Molard volgt op 21 seconden, Jumbo-Visma's kopman Primoz Roglic staat vierde op net iets meer dan een minuut. Hij had in de zesde etappe een wat minder optreden.

Herrada liet na zijn zege weten dat hij bijzonder gelukkig was. Het was de tweede keer dat hij de dagprijs won in de Vuelta, na een ritzege in 2019. Met zijn medevluchters had hij op een gegeven moment een marge van ongeveer 4 minuten op het peloton. Tegen het einde werd het minder, vooral omdat vanzelfsprekend met de finish in zicht de samenwerking in de kopgroep ook afnam. De ploegen met vooraanstaande sprinters kwamen echter te laat op gang om nog mee te doen om de hoofdprijs.

De sprint van het peloton werd gewonnen door Sam Bennett, de Ier die deze Vuelta twee etappes in Nederland won. Het verschil met de voorste vijf was 29 seconden.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

5 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

8 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

9 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

11 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden