Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Herrada wint zevende rit in Vuelta

Wielrenner Herrada wint zevende rit in Vuelta

CISTIERNA (ANP) - Wielrenner Jesús Herrada heeft de zevende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Spanjaard van Cofidis bleef in de sprint de Italiaan Samuele Battistella net voor. De twee maakten deel uit van een kopgroep van vijf, die lange tijd voorop reed. De Brit Fred Wright kwam als derde over de finish. De rit ging van Camargo naar Cistierna, over 190 kilometer.

De Belg Remco Evenepoel behoudt de leiding in het algemeen klassement, die hij een dag eerder had veroverd. Aan de top veranderde weinig. De Fransman Rudy Molard volgt op 21 seconden, Jumbo-Visma's kopman Primoz Roglic staat vierde op net iets meer dan een minuut. Hij had in de zesde etappe een wat minder optreden.

Herrada liet na zijn zege weten dat hij bijzonder gelukkig was. Het was de tweede keer dat hij de dagprijs won in de Vuelta, na een ritzege in 2019. Met zijn medevluchters had hij op een gegeven moment een marge van ongeveer 4 minuten op het peloton. Tegen het einde werd het minder, vooral omdat vanzelfsprekend met de finish in zicht de samenwerking in de kopgroep ook afnam. De ploegen met vooraanstaande sprinters kwamen echter te laat op gang om nog mee te doen om de hoofdprijs.

De sprint van het peloton werd gewonnen door Sam Bennett, de Ier die deze Vuelta twee etappes in Nederland won. Het verschil met de voorste vijf was 29 seconden.

Meer uit Sport

Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

33 minuten geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

1 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

1 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

5 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

18 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

1 dag geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

1 dag geleden