Wielrenner Healy kan veroveren gele trui in Tour amper bevatten
PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.
Healy had het veroveren van het geel niet gepland. "We moesten bekijken hoe de etappe zich zou ontwikkelen", legde hij uit bij de NOS. "Hoe zou UAE (ploeg Tadej Pogacar) de rit rijden? Het hing een beetje van hen af. Ze reden anders dan normaal en daar hebben we van geprofiteerd met vier renners in de ontsnapping. Op het moment dat we de voorsprong zagen groeien en we dachten dat we geel konden pakken, zijn we daar vol voor gegaan."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
15 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden