Wielrenner Groenewegen: uitgekeken naar rentree
TURIJN (ANP) - Het echte werk moet nog beginnen voor Dylan Groenewegen, maar de wielrenner van Jumbo-Visma was in ieder geval blij weer terug te zijn in het peloton na zijn schorsing van negen maanden. "Het was wel spannend, je moet weer een beetje in het ritme komen, een warming-up doen, het rugnummer opspelden. Het is weer even wennen maar het doet deugd", zei de Amsterdammer bij de NOS, nadat hij de 8,6 kilometer lange tijdrit waarmee de Giro d'Italia zaterdag van start ging had afgelegd.
Groenewegen zat lang aan de kant omdat door zijn toedoen collega-sprinter Fabio Jakobsen begin augustus in de Ronde van Polen in de hekken was beland en daar zware verwondingen aan had overgehouden. Vorige week werd bekend dat hij in de Giro zou terugkeren, zaterdag was het zover. "Het was een mooie inspanning, maar ook dingen als de parcoursverkenning en de meetings met de ploeg zijn zaken waar ik naar uit heb gekeken. Nu is het zover en ik ben blij dat we met een korte tijdrit beginnen, om er een beetje in te komen. Het is natuurlijk niet echt mijn ding, ik moet dit gewoon goed doorkomen, de benen een beetje op spanning zetten."
Zondag wordt de eerste massasprint verwacht in deze Giro.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
21 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
21 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
22 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
22 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
23 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden