Wielrenner Groenewegen: uitgekeken naar rentree
TURIJN (ANP) - Het echte werk moet nog beginnen voor Dylan Groenewegen, maar de wielrenner van Jumbo-Visma was in ieder geval blij weer terug te zijn in het peloton na zijn schorsing van negen maanden. "Het was wel spannend, je moet weer een beetje in het ritme komen, een warming-up doen, het rugnummer opspelden. Het is weer even wennen maar het doet deugd", zei de Amsterdammer bij de NOS, nadat hij de 8,6 kilometer lange tijdrit waarmee de Giro d'Italia zaterdag van start ging had afgelegd.
Groenewegen zat lang aan de kant omdat door zijn toedoen collega-sprinter Fabio Jakobsen begin augustus in de Ronde van Polen in de hekken was beland en daar zware verwondingen aan had overgehouden. Vorige week werd bekend dat hij in de Giro zou terugkeren, zaterdag was het zover. "Het was een mooie inspanning, maar ook dingen als de parcoursverkenning en de meetings met de ploeg zijn zaken waar ik naar uit heb gekeken. Nu is het zover en ik ben blij dat we met een korte tijdrit beginnen, om er een beetje in te komen. Het is natuurlijk niet echt mijn ding, ik moet dit gewoon goed doorkomen, de benen een beetje op spanning zetten."
Zondag wordt de eerste massasprint verwacht in deze Giro.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
13 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
16 uur geleden