Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Groenewegen: uitgekeken naar rentree

Wielrenner Groenewegen: uitgekeken naar rentree

TURIJN (ANP) - Het echte werk moet nog beginnen voor Dylan Groenewegen, maar de wielrenner van Jumbo-Visma was in ieder geval blij weer terug te zijn in het peloton na zijn schorsing van negen maanden. "Het was wel spannend, je moet weer een beetje in het ritme komen, een warming-up doen, het rugnummer opspelden. Het is weer even wennen maar het doet deugd", zei de Amsterdammer bij de NOS, nadat hij de 8,6 kilometer lange tijdrit waarmee de Giro d'Italia zaterdag van start ging had afgelegd.

Groenewegen zat lang aan de kant omdat door zijn toedoen collega-sprinter Fabio Jakobsen begin augustus in de Ronde van Polen in de hekken was beland en daar zware verwondingen aan had overgehouden. Vorige week werd bekend dat hij in de Giro zou terugkeren, zaterdag was het zover. "Het was een mooie inspanning, maar ook dingen als de parcoursverkenning en de meetings met de ploeg zijn zaken waar ik naar uit heb gekeken. Nu is het zover en ik ben blij dat we met een korte tijdrit beginnen, om er een beetje in te komen. Het is natuurlijk niet echt mijn ding, ik moet dit gewoon goed doorkomen, de benen een beetje op spanning zetten."

Zondag wordt de eerste massasprint verwacht in deze Giro.

Meer uit Sport

Noren zorgen met zeventien gouden medailles voor record op Spelen

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.

18 minuten geleden
Wielrenner Milan sprint opnieuw naar ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.

1 uur geleden
Freestyleskiër Hess maakt 'L'-teken nadat Trump hem loser noemt

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.

1 uur geleden
Wielerploeg Tietema maakt in Giro debuut in grote ronde

MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.

3 uur geleden
Oekraïne boycot opening Paralympische Spelen door deelname Russen

KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.

6 uur geleden
Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

15 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

15 uur geleden