Wielrenner Groenewegen: uitgekeken naar rentree
TURIJN (ANP) - Het echte werk moet nog beginnen voor Dylan Groenewegen, maar de wielrenner van Jumbo-Visma was in ieder geval blij weer terug te zijn in het peloton na zijn schorsing van negen maanden. "Het was wel spannend, je moet weer een beetje in het ritme komen, een warming-up doen, het rugnummer opspelden. Het is weer even wennen maar het doet deugd", zei de Amsterdammer bij de NOS, nadat hij de 8,6 kilometer lange tijdrit waarmee de Giro d'Italia zaterdag van start ging had afgelegd.
Groenewegen zat lang aan de kant omdat door zijn toedoen collega-sprinter Fabio Jakobsen begin augustus in de Ronde van Polen in de hekken was beland en daar zware verwondingen aan had overgehouden. Vorige week werd bekend dat hij in de Giro zou terugkeren, zaterdag was het zover. "Het was een mooie inspanning, maar ook dingen als de parcoursverkenning en de meetings met de ploeg zijn zaken waar ik naar uit heb gekeken. Nu is het zover en ik ben blij dat we met een korte tijdrit beginnen, om er een beetje in te komen. Het is natuurlijk niet echt mijn ding, ik moet dit gewoon goed doorkomen, de benen een beetje op spanning zetten."
Zondag wordt de eerste massasprint verwacht in deze Giro.
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
2 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
3 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
6 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
7 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
8 uur geleden