
Wielrenner Groenewegen sprint in Hongarije naar 75e profzege
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Dylan Groenewegen heeft de vierde etappe van de Ronde van Hongarije gewonnen. De Nederlands kampioen uit de ploeg Jayco-AlUla was na een 154 kilometer lange rit van Tata naar Szekesfehervar de snelste in de massasprint. Hij bleef op de meet landgenoot Danny van Poppel voor, de winnaar van de eerste en tweede etappe. De Duitser Tim Torn Teutenberg finishte als derde.
Voor de 31-jarige Groenewegen was het zijn eerste overwinning dit jaar. Zijn vorige zege dateerde van de Tour de France van vorig jaar, waarin hij de zesde etappe won. De Amsterdammer vierde zijn 75e zege als profwielrenner.
De Ecuadoraanse wielrenner Harold Martín López behield de leiderstrui in de vijfdaagse Ronde van Hongarije, die zondag eindigt.
Groenewegen toverde een grote glimlach tevoorschijn in het flashinterview na afloop. "Het heeft even geduurd, maar soms zit het wel eens tegen in het seizoen. Zeker in de eerste maanden van het seizoen heb ik veel pech gehad", zei Groenewegen, die in de eerste twee etappes van de Ronde van Hongarije naar het podium reed, maar steeds achter Van Poppel. "Het was een chaotische finale en ik kwam een beetje bij toeval aan de goede kant van de weg te zitten. Het was de juiste timing. Ik ben blij dat alles nu een keer op zijn plek valt."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
9 uur geledenCERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.
10 uur geleden