Wielrenner Groenewegen op de streep geklopt in Parijs-Chauny
CHAUNY (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft in de 72e editie van de Franse eendagskoers Parijs-Chauny net naast de winst gegrepen. De 29-jarige Nederlander van BikeExchange-Jayco werd na 203 kilometer in de massasprint op de streep geklopt door de Italiaan Simone Consonni (Cofidis). De jury moest de finishfoto bestuderen om een winnaar aan te wijzen.
"De ploeg heeft het heel goed gedaan, maar ik maakte een foutje op het laatste rechte stuk door me te laten insluiten", zei Groenewegen. "Mijn benen waren heel goed, alles was verder ook perfect, dus ik ben boos op mezelf dat ik me in de laatste meters liet insluiten. Ik sta wel weer op het podium, maar we kwamen hier om te winnen."
De Amsterdammer werd onlangs ook al tweede in de GP de Fourmies en derde in het Kampioenschap van Vlaanderen en de Omloop van het Houtland.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
32 minuten geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
4 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
6 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
6 uur geleden