Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Greipel stopt aan het einde van het seizoen

Wielrenner Greipel stopt aan het einde van het seizoen

LIBOURNE (ANP) - Wielrenner André Greipel beëindigt aan het einde van dit seizoen zijn wielercarrière. De Duitser van Israel Start-Up-Nation, die afgelopen vrijdag 39 jaar werd, maakte in een videoboodschap bekend dat hij aan de laatste dagen van zijn laatste Tour bezig is.

"De etappe van morgen zal absoluut mijn laatste etappe in de Tour de France zijn", zei Greipel. "Aan het eind van het jaar zet ik een punt achter mijn carrière. Ik ben heel blij met wat ik allemaal heb bereikt met mijn teamgenoten en ploegen en zou dat niet hebben gekund zonder hen en zonder mijn familie."

Greipel zegt uit te kijken naar wat komen gaat. "Ik kijk niet met spijt terug, maar kijk naar de toekomst in blijdschap. Ik kan doen wat ik wil en kan pijn lijden wanneer ik wil en meer tijd met mijn familie doorbrengen. Ik zal niet weg zijn uit het wielrennen en hoop op de een of andere manier bij de sport betrokken te blijven."

Ritzegen

De Duitser met de bijnaam 'de Gorilla' kwam in 2006 bij de ploeg T-Mobile Team en kwam daarna uit voor High Road/HTC-Columbia, de Belgische ploeg Lotto en Israel Start-Up Nation. Hij reed elf keer de Tour de France en won daarin elf ritten. De laatste ritzege in de Tour boekte hij in 2016, toen hij de beste was op de Champs-Élysées.

Ook won Greipel zeven ritten in de Giro d'Italia en vier in de Vuelta. Hij won 18 etappes in de Tour Down Under en twee keer het eindklassement van de Australische rittenkoers. In totaal boekte hij 158 overwinningen.

Meer uit Sport

Topsprinter Milan verlengt contract bij Lidl-Trek tot eind 2029

DEINZE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn contract tot eind 2029 verlengd bij Lidl-Trek. De 24-jarige topsprinter rijdt sinds begin 2024 voor de Amerikaanse ploeg.

2 uur geleden
Tennisser De Jong één zege verwijderd van debuut op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is één zege verwijderd van zijn debuut op het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer won in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de Fransman Harold Mayot: 7-6 (11) 6-7 (4) 6-3. De Jong moet winnen van de Amerikaan Mitchell Krueger om het hoofdtoernooi op Flushing Meadows te bereiken.

5 uur geleden
Griekspoor treft Mannarino op US Open, Van de Zandschulp Rune

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.

18 uur geleden
Vingegaard verwacht in Vuelta strijd met Ayuso en Almeida

TURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.

20 uur geleden
Vijftien Nederlanders in Turijn aan start van de Ronde van Spanje

TURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.

21 uur geleden
Coach denkt dat Sinner op tijd fit is voor US Open na ziekte

NEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.

1 dag geleden
Van de Zandschulp naar kwartfinales tennistoernooi Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.

1 dag geleden