Wielrenner Greipel moet voorjaarsklassiekers missen
KEULEN (ANP) - De Duitse wielrenner André Greipel staat de komende drie maanden aan de kant. De 37-jarige sprinter van Israel Cycling Academy heeft bij een trainingsongeval in de buurt van Keulen een forse schouderblessure opgelopen. "Dit is een zware tegenvaller, zowel voor André als voor het team", liet teammanager Kjell Carlström weten. Eerder zag hij ook al de Australiër Rory Sutherland en de Belg Ben Hermans door blessures voor langere tijd wegvallen.
De Israëlische ploeg debuteert dit jaar in de WorldTour. Het team heeft de licentie voor het hoogste niveau overgenomen van Katoesja-Alpecin.
Greipel, in zijn loopbaan goed voor 156 overwinningen, reed vorig jaar voor de Franse wielerploeg Arkea-Samsic. De Duitser liet in oktober vorig jaar zijn contract, dat tot eind 2020 liep, ontbinden. Hij beleefde in Franse dienst een teleurstellend jaar met slechts één zege. In de Tour de France won Greipel in totaal elf etappes.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
4 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
7 uur geleden