Wielrenner Godon wint Brabantse Pijl
OVERIJSE (ANP) - Dorian Godon heeft woensdagmiddag de Brabantse Pijl gewonnen. De 26-jarige Franse wielrenner van AG2R Citroën versloeg in de sprint zijn Ierse medevluchter Ben Healy door vanaf kop aan te gaan. De twee waren vooraan overgebleven uit een kopgroep van zes man, die in de laatste lokale ronde van de wedstrijd uiteen was gevallen. De Fransman Benoît Cosnefroy eindigde als derde.
"We hadden wat goed te maken na toch teleurstellende weken in het 'Vlaamse' voorjaar", zei Godon. "Dat is gelukt in deze toch wel zware koers. Ik win en een ploeggenoot wordt nummer 3, beter kun je het als team bijna niet doen. Zelf heb ik van het begin attent gereden om er bij de juiste ontsnappingen bij te zijn. Dat is gelukt. En als ik kijk wie er bij deze koers allemaal op de erelijst staan, dan ben ik trots dat ik daar nu bij hoor."
Godon volgt op de erelijst de Amerikaan Magnus Sheffield op in de koers, die sinds 1961 wordt verreden. Mathieu van der Poel won in 2019. De Belgisch/Italiaanse renner Pino Cerami was destijds de eerste die zegevierde in de Brabantse Pijl.
Vrouwen
De koers ging van Leuven naar Overijse over ruim 200 kilometer.
De Italiaanse Silvia Persico won de Brabantse Pijl bij de vrouwen. Na een wedstrijd over 141,2 kilometer versloeg ze titelverdedigster Demi Vollering in de sprint.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
9 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
18 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden