Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Godon wint Brabantse Pijl

Wielrenner Godon wint Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Dorian Godon heeft woensdagmiddag de Brabantse Pijl gewonnen. De 26-jarige Franse wielrenner van AG2R Citroën versloeg in de sprint zijn Ierse medevluchter Ben Healy door vanaf kop aan te gaan. De twee waren vooraan overgebleven uit een kopgroep van zes man, die in de laatste lokale ronde van de wedstrijd uiteen was gevallen. De Fransman Benoît Cosnefroy eindigde als derde.

"We hadden wat goed te maken na toch teleurstellende weken in het 'Vlaamse' voorjaar", zei Godon. "Dat is gelukt in deze toch wel zware koers. Ik win en een ploeggenoot wordt nummer 3, beter kun je het als team bijna niet doen. Zelf heb ik van het begin attent gereden om er bij de juiste ontsnappingen bij te zijn. Dat is gelukt. En als ik kijk wie er bij deze koers allemaal op de erelijst staan, dan ben ik trots dat ik daar nu bij hoor."

Godon volgt op de erelijst de Amerikaan Magnus Sheffield op in de koers, die sinds 1961 wordt verreden. Mathieu van der Poel won in 2019. De Belgisch/Italiaanse renner Pino Cerami was destijds de eerste die zegevierde in de Brabantse Pijl.

Vrouwen

De koers ging van Leuven naar Overijse over ruim 200 kilometer.

De Italiaanse Silvia Persico won de Brabantse Pijl bij de vrouwen. Na een wedstrijd over 141,2 kilometer versloeg ze titelverdedigster Demi Vollering in de sprint.

Meer uit Sport

Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

3 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

4 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

4 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

5 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

5 uur geleden
Prins en Verkerk vallen af voor Spelen, Nuis rijdt 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka wil revanche in 'Battle of the Sexes'

BRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.

8 uur geleden