Wielrenner Godon wint Brabantse Pijl
OVERIJSE (ANP) - Dorian Godon heeft woensdagmiddag de Brabantse Pijl gewonnen. De 26-jarige Franse wielrenner van AG2R Citroën versloeg in de sprint zijn Ierse medevluchter Ben Healy door vanaf kop aan te gaan. De twee waren vooraan overgebleven uit een kopgroep van zes man, die in de laatste lokale ronde van de wedstrijd uiteen was gevallen. De Fransman Benoît Cosnefroy eindigde als derde.
"We hadden wat goed te maken na toch teleurstellende weken in het 'Vlaamse' voorjaar", zei Godon. "Dat is gelukt in deze toch wel zware koers. Ik win en een ploeggenoot wordt nummer 3, beter kun je het als team bijna niet doen. Zelf heb ik van het begin attent gereden om er bij de juiste ontsnappingen bij te zijn. Dat is gelukt. En als ik kijk wie er bij deze koers allemaal op de erelijst staan, dan ben ik trots dat ik daar nu bij hoor."
Godon volgt op de erelijst de Amerikaan Magnus Sheffield op in de koers, die sinds 1961 wordt verreden. Mathieu van der Poel won in 2019. De Belgisch/Italiaanse renner Pino Cerami was destijds de eerste die zegevierde in de Brabantse Pijl.
Vrouwen
De koers ging van Leuven naar Overijse over ruim 200 kilometer.
De Italiaanse Silvia Persico won de Brabantse Pijl bij de vrouwen. Na een wedstrijd over 141,2 kilometer versloeg ze titelverdedigster Demi Vollering in de sprint.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Kasia Niewiadoma was na de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes boos op Demi Vollerings ploeggenoot Célia Gery. Dat is te zien op beelden van Wielerflits. Niewiadoma verloor de gele trui aan Vollering door een aanval in de finale. Volgens de Poolse renster werd zij gehinderd door Gery op het moment dat Vollering aanging.
50 minuten geledenNICE (ANP) - Demi Vollering zag in een "déjà vu" voor zich dat ze de gele trui zou veroveren in de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes. Dat zei de Nederlandse kopvrouw van FDJ United-Suez na afloop van de etappe in het flashinterview. Vollering kwam na een aanval in de finale alleen aan op de Promenade des Anglais in Nice en heeft met nog één rit te gaan 8 seconden voorsprong op de Poolse Kasia Niewiadoma.
2 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering heeft de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en heeft de gele trui overgenomen van de Poolse Kasia Niewiadoma. De Nederlandse renster van FDJ United-Suez plaatste in de slotfase van de overwegend vlakke etappe naar Nice een aanval waarmee ze Niewiadoma achter zich wist te laten. Op 17 seconden van Vollering werd Elisa Longo Borghini tweede, voor Niewiadoma.
3 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Motorcoureur Jorge Martín heeft zaterdag de sprintrace op het circuit van Silverstone in het Verenigd Koninkrijk gewonnen. De Spaanse leider in de MotoGP bleef op zijn Aprilia de Japanner Ai Ogura voor. De Italiaan Marco Bezzecchi werd derde.
3 uur geledenBUKOWINA TATRZAŃSKA (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen is de leiding in de Ronde van Polen in de voorlaatste etappe kwijtgeraakt. De Nederlander van Visma - Lease a Bike zag zijn Franse ploeggenoot Louis Barré in de zesde etappe over 126 kilometer naar zijn eerste profzege rijden. De Italiaan Christian Scaroni (Astana) finishte als tweede en is de nieuwe leider in het klassement. Marco Brenner (Tudor) uit Duitsland werd derde.
4 uur geledenROSARIO (ANP) - Jorge Messi, de vader van Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Spaanse sportkrant Marca op basis van Argentijnse media. Hij stierf volgens de berichten vrijdagavond rond 22.00 uur (lokale tijd) in een ziekenhuis in het Argentijnse Rosario. De familie Messi maakte tijdens het WK van deze zomer bekend dat Jorge kampte met een onbekende ziekte.
6 uur geledenSISTERON (ANP) - Titelverdedigster Pauline Ferrand-Prévot gaat niet meer van start in de achtste etappe van de Tour de France Femmes. De Franse kopvrouw van Visma-Lease a Bike is niet helemaal fit en heeft in overleg met de medische staf besloten niet meer op te stappen, meldt de ploeg.
7 uur geleden