Wielrenner Girmay mag na kurkincident in Giro weer trainen
BRUSSEL (ANP) - De Eritrese wielrenner Biniam Girmay kan de training een dezer dagen hervatten. Zijn ploeg Intermarché-Wanty-Gobert meldt dat nadat de ritwinnaar uit de Giro d'Italia in België nadere onderzoeken heeft ondergaan. Die waren nodig omdat Girmay vorige week een oogblessure opliep toen tijdens de huldiging de kurk van een fles prosecco tegen zijn oog schoot. Hij kon de volgende dag niet meer van start en moest rust nemen.
"Zijn oog heeft verdere rust nodig, maar Biniam zal in de komende tien dagen de training kunnen hervatten", liet het Belgische team weten. Girmay won vorige week de tiende etappe van de Giro door in de sprint Mathieu van der Poel te verslaan. De 22-jarige Afrikaanse wielersensatie, dit jaar ook al winnaar van Gent-Wevelgem, liep daarbij een bloeding in de voorste oogkamer op en ging de volgende dag niet meer van start.
"Ik voel me beter", zei Girmay zelf. "Ik ben blij dat er geen verdere gevolgen zijn. Ik wil de dokters en mijn team bedanken voor de steun. Ik hoop snel weer wedstrijden te kunnen rijden. Nu ga ik nog even rusten in Eritrea. Ik blijf de ploeg volgen in de Giro."
Intermarché-Wanty-Gobert liet dinsdag in Belgische media al weten dat Girmay dit jaar nog niet zal starten in de Tour de France.
Meer uit Sport
TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
24 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
31 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
21 uur geleden