Wielrenner Girmay mag na kurkincident in Giro weer trainen
BRUSSEL (ANP) - De Eritrese wielrenner Biniam Girmay kan de training een dezer dagen hervatten. Zijn ploeg Intermarché-Wanty-Gobert meldt dat nadat de ritwinnaar uit de Giro d'Italia in België nadere onderzoeken heeft ondergaan. Die waren nodig omdat Girmay vorige week een oogblessure opliep toen tijdens de huldiging de kurk van een fles prosecco tegen zijn oog schoot. Hij kon de volgende dag niet meer van start en moest rust nemen.
"Zijn oog heeft verdere rust nodig, maar Biniam zal in de komende tien dagen de training kunnen hervatten", liet het Belgische team weten. Girmay won vorige week de tiende etappe van de Giro door in de sprint Mathieu van der Poel te verslaan. De 22-jarige Afrikaanse wielersensatie, dit jaar ook al winnaar van Gent-Wevelgem, liep daarbij een bloeding in de voorste oogkamer op en ging de volgende dag niet meer van start.
"Ik voel me beter", zei Girmay zelf. "Ik ben blij dat er geen verdere gevolgen zijn. Ik wil de dokters en mijn team bedanken voor de steun. Ik hoop snel weer wedstrijden te kunnen rijden. Nu ga ik nog even rusten in Eritrea. Ik blijf de ploeg volgen in de Giro."
Intermarché-Wanty-Gobert liet dinsdag in Belgische media al weten dat Girmay dit jaar nog niet zal starten in de Tour de France.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
18 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
22 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
22 uur geleden