Wielrenner Girmay draagt ritzege in Tour op aan alle Afrikanen
TURIJN (ANP) - Biniam Girmay was even sprakeloos nadat hij zijn eerste etappezege in de Tour de France had geboekt, maar wist al snel hoe bijzonder zijn ritoverwinning was. De 24-jarige Eritreeër won de massasprint van de derde etappe in Turijn, voor de Colombiaan Fernando Gaviria en de Belg Arnaud De Lie. Hij pakte zijn eerste ritoverwinning in de Tour.
Girmay is bovendien de eerste Eritreeër die een etappe wint in de Tour en noemde het een bijzondere overwinning voor het Afrikaanse wielrennen. "Ik wil mijn vrouw, mijn familie en de mensen in Eritrea en Afrika bedanken", zei hij in het flashinterview na afloop. "Zij kunnen trots zijn, we zijn nu echt onderdeel van de grote wedstrijden. Dit is ons moment. Dit is voor alle Afrikanen. Ik ben heel erg blij."
Girmay won eerder in 2022 een rit in de Ronde van Italië en was dat jaar ook de beste in de klassieker Gent-Wevelgem. In zijn eerste Tour, vorig jaar, was een derde plaats in de sprint zijn beste uitslag. Hij bezorgde zijn ploeg Intermarché-Wanty ook de eerste ritoverwinning ooit in de Tour. "Deze is ook voor het team. Die hadden nog geen etappezege", zei hij.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
5 minuten geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
14 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
15 uur geleden