Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Girmay draagt ritzege in Tour op aan alle Afrikanen

Wielrenner Girmay draagt ritzege in Tour op aan alle Afrikanen

TURIJN (ANP) - Biniam Girmay was even sprakeloos nadat hij zijn eerste etappezege in de Tour de France had geboekt, maar wist al snel hoe bijzonder zijn ritoverwinning was. De 24-jarige Eritreeër won de massasprint van de derde etappe in Turijn, voor de Colombiaan Fernando Gaviria en de Belg Arnaud De Lie. Hij pakte zijn eerste ritoverwinning in de Tour.

Girmay is bovendien de eerste Eritreeër die een etappe wint in de Tour en noemde het een bijzondere overwinning voor het Afrikaanse wielrennen. "Ik wil mijn vrouw, mijn familie en de mensen in Eritrea en Afrika bedanken", zei hij in het flashinterview na afloop. "Zij kunnen trots zijn, we zijn nu echt onderdeel van de grote wedstrijden. Dit is ons moment. Dit is voor alle Afrikanen. Ik ben heel erg blij."

Girmay won eerder in 2022 een rit in de Ronde van Italië en was dat jaar ook de beste in de klassieker Gent-Wevelgem. In zijn eerste Tour, vorig jaar, was een derde plaats in de sprint zijn beste uitslag. Hij bezorgde zijn ploeg Intermarché-Wanty ook de eerste ritoverwinning ooit in de Tour. "Deze is ook voor het team. Die hadden nog geen etappezege", zei hij.

Meer uit Sport

Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

16 minuten geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

5 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

16 uur geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

1 dag geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 dag geleden