Wielrenner Girmay draagt ritzege in Tour op aan alle Afrikanen
TURIJN (ANP) - Biniam Girmay was even sprakeloos nadat hij zijn eerste etappezege in de Tour de France had geboekt, maar wist al snel hoe bijzonder zijn ritoverwinning was. De 24-jarige Eritreeër won de massasprint van de derde etappe in Turijn, voor de Colombiaan Fernando Gaviria en de Belg Arnaud De Lie. Hij pakte zijn eerste ritoverwinning in de Tour.
Girmay is bovendien de eerste Eritreeër die een etappe wint in de Tour en noemde het een bijzondere overwinning voor het Afrikaanse wielrennen. "Ik wil mijn vrouw, mijn familie en de mensen in Eritrea en Afrika bedanken", zei hij in het flashinterview na afloop. "Zij kunnen trots zijn, we zijn nu echt onderdeel van de grote wedstrijden. Dit is ons moment. Dit is voor alle Afrikanen. Ik ben heel erg blij."
Girmay won eerder in 2022 een rit in de Ronde van Italië en was dat jaar ook de beste in de klassieker Gent-Wevelgem. In zijn eerste Tour, vorig jaar, was een derde plaats in de sprint zijn beste uitslag. Hij bezorgde zijn ploeg Intermarché-Wanty ook de eerste ritoverwinning ooit in de Tour. "Deze is ook voor het team. Die hadden nog geen etappezege", zei hij.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
9 uur geleden