
Wielrenner Gilbert laat Ronde van Vlaanderen schieten
BRUSSEL (ANP) - Philippe Gilbert neemt zondag niet deel aan de Ronde van Vlaanderen. De Belg van Lotto Soudal zegt na een tegenvallend begin van het seizoen een pauze te nemen. Gilbert won de Ronde van Vlaanderen in 2017.
"We hebben met het team besloten dat ik nu een rustperiode neem omdat het absoluut niet goed gaat", legt de voormalig wereldkampioen uit. Na een teleurstellend optreden in Milaan-Sanremo (72e) volgden opgaves in de E3 Saxo Bank Classic en Gent-Wevelgem. "Het loopt al weken niet goed. We hebben nu de tijd genomen om alles te analyseren en onze verklaring is dat ik er mentaal en fysiek wat doorheen zit. Zo goed als zeker komt dit door het te harde werk dat ik verzet heb na mijn val vorig jaar in de Tour de France."
Gilbert viel al in de eerste etappe en brak daarbij zijn knieschijf. De 38-jarige Belg keerde snel terug in koers. "Misschien had ik toen beter het seizoen 2020 kunnen afsluiten, maar dat is achteraf praten. Ik voelde in ieder geval al in januari op trainingskamp dat ik 20 tot 30 procent achterliep op het groepsgemiddelde."
"Ik heb toen harder gewerkt om het bij te benen. Misschien wel te hard. In de Omloop Het Nieuwsblad werd ik wel vijfde, maar dat was meer op ervaring dan met de benen. Uiteindelijk ben ik dit seizoen nog niet één keer top geweest", aldus Gilbert, die de komende week de fiets even laat staan. Later moet blijken of hij zich zal richten op de klassiekers in de Ardennen.
Meer uit Sport
MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.
11 uur geledenEMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.
11 uur geledenROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.
13 uur geledenWATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.
17 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Voormalig wielrenner Rohan Dennis uit Australië heeft een voorwaardelijke celstraf van twee jaar gekregen voor de dodelijke aanrijding van zijn echtgenote, de voormalig wielrenster Melissa Hoskins in 2023.
19 uur geleden