Wielrenner Gilbert in Tour en vrijwel alle klassiekers
VERVIERS (ANP) - De Belgische wielrenner Philippe Gilbert viert binnenkort zijn 38e verjaardag, maar de wereldkampioen van 2012 gaat het zeker nog niet rustiger aan doen. De renner van Lotto-Soudal presenteerde maandag zijn programma voor dit seizoen. Gilbert wil de Tour de France rijden en daarnaast vrijwel alle klassiekers.
De Belg start zijn seizoen op zaterdag 1 augustus in Strade Bianche, de eerste wedstrijd uit de UCI WorldTour die weer op het programma staat na een maandenlange onderbreking vanwege de coronacrisis. Gilbert doet daarna mee aan Milaan-Turijn (5 augustus), de klassieker Milaan-Sanremo (8 augustus), de Ronde van Wallonië (16-19 augustus) en op 29 augustus staat hij in Nice aan de start van de Tour de France.
In oktober heeft de Belg vrijwel alle uitgestelde voorjaarsklassiekers op zijn programma staan: Luik-Bastenaken-Luik, de Brabantse Pijl, de Amstel Gold Race, de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Al die koersen won Gilbert al eens in zijn rijke carrière. Vorig jaar was hij de beste in Parijs-Roubaix.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
13 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
20 uur geleden