Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Gesink maakt rentree in Ronde van Catalonië

Wielrenner Gesink maakt rentree in Ronde van Catalonië

ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Robert Gesink maakt maandag in de Ronde van Catalonië zijn rentree in het peloton. De 36-jarige coureur van Jumbo-Visma liep in januari bij een val in de Tour Down Under een bekkenbreuk op, maar is nu klaar voor zijn terugkeer.

Gesink baalde van de tegenslag in Australië, maar zat weer snel op de fiets. "Na twee weken was ik in staat om pijnvrij te trainen", zegt hij op de website van Jumbo-Visma. "We zijn inmiddels acht weken verder en ik durf wel te stellen dat ik klaar ben om mijn rentree te maken. Ik heb er alles aan gedaan om zo fit mogelijk te geraken. Ook op mijn leeftijd kijk ik er nog steeds naar uit om een rugnummer op te spelden en de wielrenner Robert Gesink stukje bij beetje weer verder te ontwikkelen."

Gesink zegt zich goed genoeg te voelen om een rol van betekenis te spelen in Catalonië. "Anders had ik verstek laten gaan. Hopelijk kan ik voor mezelf weer een volgende stap zetten. Ondervinden dat je een stap in de juiste richting zet, dat geeft telkens weer een hoop voldoening", aldus Gesink.

Hij krijgt in Spanje onder meer gezelschap van de Sloveen Primoz Roglic, Steven Kruijswijk en Koen Bouwman. Wilco Kelderman zou aanvankelijk ook meedoen, maar volgens de ploeg komt die wedstrijd nog te vroeg na zijn val in de Tirreno. Kelderman richt zich op de Giro.

Meer uit Sport

Oekraïense skeletonner mag op Spelen blijven na diskwalificatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.

5 minuten geleden
Zelensky vindt moed van skeletonner belangrijker dan medaille

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."

18 minuten geleden
Italiaanse Brignone wint super-G op Stelvio voor eigen publiek

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.

50 minuten geleden
Den Ouden in tweede ronde tennistoernooi Rotterdam uitgeschakeld

ROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.

1 uur geleden
De Blois zet achtste tijd neer in kwalificatie snowboardcross

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.

2 uur geleden
Hele seizoen skeletonster Bos in teken om te pieken op Spelen

MILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.

2 uur geleden
Schaatsster Groenewoud vervangt Kerkhoff op 5000 meter op Spelen

CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.

2 uur geleden