Wielrenner Gesink gaat zich na operatie op Vuelta richten
REDON (ANP) - Wielrenner Robert Gesink ondergaat dinsdagmiddag in Amersfoort een operatie om de breuk in zijn sleutelbeen te herstellen. De 35-jarige klimmer van Jumbo-Visma ging in de derde etappe van de Tour de France onderuit en brak daarbij zijn rechter sleutelbeen. Na de operatie gaat Gesink zich richten op de Ronde van Spanje, die op 14 augustus in Burgos begint.
De routinier liep twee jaar geleden in Luik-Bastenaken-Luik op vrijwel dezelfde plek een breuk op. "De boel is toen met een plaatje weer vastgezet. Nu zit er aan het einde van dat plaatje een breuk", zei Gesink een dag na zijn val in de Tour. "Dus die gaat eruit en er komt waarschijnlijk iets anders in. Ik verwacht dat het herstel vrij snel zal gaan. Verder heb ik qua pijn nergens echt last van. Maar het is wel gebroken, dus ik kan niet verder fietsen. Het is waardeloos dat het in één keer afgelopen is, nadat ik zoveel maanden met toewijding en opgaves op andere gebieden naar dit doel heb toegewerkt. Het kost een paar dagen om dat te verwerken, maar dan ga ik weer door. De Ronde van Spanje is het volgende doel, daar ga ik naartoe werken."
Gesink kwam al vroeg in de etappe ten val, omdat vlak voor hem oud-Tourwinnaar Geraint Thomas onderuit ging. "Hij rolde languit over de breedte van de weg, als een soort keeper die in z'n goal ligt. Zijn fiets lag links, hij rechts. Ik kon nergens heen. Ik probeerde nog over hem heen te springen, maar dat lukte niet. Ik ging over de kop en brak daarbij het laatste puntje van mijn sleutelbeen af."
Gesink kreeg later nog een berichtje met excuses van Thomas. "Maar hij kon er ook niets aan doen."
Meer uit Sport
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
16 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
19 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
19 uur geleden